Entertainment

Udržiavanie vzťahu Spark Live on the Road

Aktualizované: 22/22/19 | 22. júla 2019

Toto je hosťujúci príspevok od Ant, ktorý blogoval v spoločnosti pozitívnej svetovej cestovania, cestovného blogu, ktorý sa zameriaval na tipy na cestovanie párov. Ich blog už neexistuje.

Pri cestovaní po svete ako pár môže prísť čas, keď váš vzťah „iskra“ stratí svoj jas. Pri skúmaní nových kultúr a pretekania po celom svete je ľahké pre váš vzťah spadnúť na vedľajšiu koľaj alebo skončiť v koľaji.

Hovorím zo skúseností.

Náš vzťah sa niekoľkokrát stal nudným a svetským, ale našli sme veľa spôsobov, ako stále zapáliť plameň znova a znova. Dôležité je vyskúšať a udržať váš vzťah tak svieži a vzrušujúci ako krajiny, ktoré navštevujete.

Tu je 6 spôsobov Elise a zistil som, že náš vzťah bude zaujímavý, zatiaľ čo cestujeme po svete:

1. Zorganizujte dátumovú noc

Ako to môže znieť, ako by to mohlo znieť, ísť na skutočný „dátum“ môže urobiť zázraky pre váš vzťah. Môže získať monotónne prehliadky, jesť lacné jedlá alebo varenie vlastného jedla každý deň, takže robiť čas na špeciálnu noc sa môže tešiť.

Elise a ja plánujeme rande v noci každé dva týždne. Strávime trochu peňazí navyše, ideme do peknej reštaurácie a obliekame sa čo najlepšie. Túto noc trávime nehovoríme o našej webovej stránke alebo o tom, čo sme v ten deň urobili, ale skôr rozprávali sa medzi sebou, nasadili si snové čiapky a hrali hru „čo keby“.

Elise miluje rozhovor o našej prípadnej svadbe, a hoci ma to niekedy môže zblázniť (nikdy som nevedel, že by ste sa mohli rozprávať o kvetinových aranžmách!) Znamená naša – Dream Wedding.

Dátum noci vám dávajú príležitosť počúvať a znovu sa znovu spojiť mimo zážitku z cestovania.

2. Buďte spontánne

Cestovanie ako pár si môže vyberať svoju daň na každom z vás a tento tip je jednou z našich kľúčových ingrediencií k úspechu. Elise má rada naše cesty, aby sa trochu naplánovalo, a snažím sa zmiešať veci a byť spontánne, čo jej udržuje premýšľanie, pretože nevie, čo som naplánoval ďalej.

Ak máte viac času v meste, v ktorom sa nachádzate, choďte na deň a konajte na rozmaru. Robte aktivity, ktoré ste predtým neuvažovali. Vyskúšajte nejaké romantické aktivity, ako napríklad rezerváciu masáže spolu. Alebo vyskúšajte niečo zábavnejšie a nekonvenčnejšie pri cestovaní, napríklad videnie filmu alebo bowling.

Cestovanie nemusí byť vždy o prehliadke. Môžete tráviť čas aj „normálnymi“ aktivitami, ktoré ste urobili späť domov.

3. Prijmite oslavy

Aj pri cestovaní, oslavu narodenín a výročia je dôležitá pre akýkoľvek vzťah. Nezáleží na tom, či ste v polovici ničoho, pretože skutočnosť, že pôjdete na trochu viac úsilia a získate kreatívne, vždy urobí váš partner šťastným.

Raz, keď sme kempovali, boli to narodeniny Elise a boli sme ďaleko od pekných reštaurácií. Takže ráno po jej narodeninách som sa zobudil skoro, aby som vyhodil do vzduchu 23 balónov a potom ich jemne umiestnil do nášho stanu. Zobudil som ju na out-ladnú spievajúcu narodeninovú sviečku a suchý kus koláča, ktorý som našiel v rohovom obchode deň predtým. Bola potešená, že som išla v ťažkostiach, aby som jej narodeniny trochu vydala, aj keď sme kempovali.

Zvyšok dňa sme strávili na opustenej pláži a Elise hovorí, že to bola jedna z jej najlepších narodenín vôbec.

4. Plánujte prekvapenia

Aj keď cestujete s obmedzeným rozpočtom, prekvapenie občas bude vždy nadchnúť vašu lepšiu polovicu. Elise vie, že som hlupák za tmavú čokoládu, a vždy som nadšená, keď bola vonku, aby spustila nejaké pochôdzky a skočila na posteľ s oboma rukami za jej chrbtom, keď sa vráti domov. Páči sa mi, že si na mňa myslí, keď je vonku. Prináša radosť do nášho vzťahu.

Pokúste sa navzájom prekvapiť malými dotykmi tu a tam. Dokonca aj malé gesto môže zázraky.

5. Zmierte sa so svojimi obavami spolu

Ak robia aktivity, z ktorých jeden alebo obaja máte strach, vás môže spojiť a spojiť vás. Zdieľanie strachu a prekonanie, určite prinesie iskru späť a pocit úspechu pre vás oboch.

Elise má malý strach z výšok a často sa tlačila, aby za posledných 18 mesiacov čelila tomuto strachu. Vyskočila z lietadiel a z útesov do rýchlych riek. Zakaždým, keď čelí tomuto strachu, som na ňu tak hrdý a prehlbuje to moju lásku k nej.

Podpora vášho partnera a poskytnutie povzbudenia, ktoré musia čeliť svojim obavám alebo ich prekonať, je okamžitý moment spojenia zdieľaný medzi vami a iba posilňuje váš vzťah.

6. Získajte intímne

Je potrebné poznamenať, že sex je dôležitou súčasťou každého vzťahu, a keď nemáte žiadne, musíte bojovať viac. Cestovanie v špinavom prostredí a pobyt v spoločnom ubytovaní môže byť tlmičom sexuálnych vzťahov. Nájdenie času na šmrnc, keď sú vlak ScheDules na cvičenie, dlhé a spotené jazdy autobusom, ktoré sa majú vziať, alebo denné bojovanie s obťažnými touts môže byť ťažké.

Z času na čas trávením peňazí navyše a pobyt v súkromnej miestnosti je najlepším spôsobom, ako nájsť nejaký čas, pretože sex v hosteloch môže byť dosť zložitý. Elise a ja to z času na čas robíme, aby sme sa ubezpečili, že môžeme mať spolu intímne chvíle. Stojí to za viac času a peňazí. dôveruj mi.

***
Dokonca aj páry, ktoré sú spolu už roky a roky, si musia občas venovať čas, aby sa ubezpečili, že iskra je stále tam. Najdôležitejším tipom je zistiť, čo pre vás ako pár funguje. Elise a ja sme sa vždy uistili, že máme nielen čas na dlhodobé cestovanie a všetko, čo znamená, ale aj na to, aby náš vzťah fungoval na ceste a udržal iskru nažive.

ANT je polovica dynamického dua, ktoré blogovalo v pozitívnom svete World Travel. Písali o svojich skúsenostiach a myšlienkach o tom, aké dlhodobé cestovanie je ako pár, aj keď už nie sú blogom.

Zarezervujte si cestu: logistické tipy a triky
Zarezervujte si svoj let
Nájdite lacný let pomocou SkyScanner. Je to môj obľúbený vyhľadávací nástroj, pretože vyhľadáva webové stránky a letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy viete, že žiadny kameň nezostane nezostáva.

Zarezervujte si ubytovanie
Svoju hostel si môžete rezervovať s Hostelworld. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, použite Booking.com, pretože neustále vracia najlacnejšie ceny za penzióny a hotely.

Nezabudnite na cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás bude chrániť pred chorobami, zraneniami, krádežou a zrušením. Je to komplexná ochrana v prípade, že sa niečo pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho musel v minulosti používať mnohokrát. Moje obľúbené spoločnosti, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Safetywing (najlepšie pre všetkých)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie evakuácie)

Ste pripravení rezervovať si cestu?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete najlepšie spoločnosti, ktoré môžete použiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré používam pri cestovaní. Sú najlepší v triede a nemôžete pokaziť ich pomocou ich cesty.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *