Entertainment

Turkménske vízum a hraničné križovatky do Iránu a Uzbekistanu [Stredná Ázia]

Turkménske hraničné priechody do Iránu a Uzbekistanu – moje hraničné kríženie a dobrodružstvo v polohe v strednej Ázii

Jednou z najzápadnejších krajín v Strednej Ázii je Turkménsko a zdieľajú hranice s Uzbekistanom, Afganistanom, Iránom a Kazachstanom. Som vďačný za to, že som zažil prekročenie hranice Farrap – Alat Border v Uzbekistane a Gaudan – Bajgiran Border v Iráne. Takže tu je môj krátky článok o tom, ako môžete prekročiť hranice Uzbekistanu do Turkménska a Turkménska do Iránu.

Overland Travel and Crossing Borders sú na mojich mnohých obľúbených veciach, ktoré mám robiť pri cestovaní. Rád sa stretávam s miestnymi obyvateľmi počas tohto zvyčajne dlhého výletu, zdieľam s nimi skúsenosti a dokonca aj miestne pochúťky! Tiež sa miluje, ako sa atmosféra, pravidlá, životné prostredie a krajina mení v okamihu, keď prekročíte hranicu.

Prekročil som hranice na 5 rôznych kontinentoch vrátane Dominikánskej republiky po Haiti a Džibuti do Somalilandu. Dokonca sme sa plavili cez ostrovy a krajiny, takže neexistuje spôsob, ako by mi chýbala táto príležitosť cestovať po Uzbekistane, Turkménsku a Iráne prechodom cez hranice a cestovaním po zemi bez ohľadu na to, koľko ľudí vnímajú ako nebezpečné. (A vôbec to nie je škodlivé!)

Stredná Ázia, najmä „–Stans“ nie sú pre turistov veľmi príťažlivé, pretože veľa ľudí vníma, že je „veľmi nebezpečná“. Ja sám som dokonca počul, ako Naysayers tvrdia, že by som nemal pokračovať v tejto ceste ako samostatná ženská cestujúca, ale hádajte čo? Nikto mi nemôže zabrániť v tom, aby som išiel do každej krajiny na svete !!

Obsah

Prechod hranice z Uzbekistanu do Türkmenabatu v Turkménsku (Farap – Alat Border)
Zaoberá sa prisťahovaleckými úradníkmi z Turkménska
Ako môže držiteľ pasu Filipín získať vízum pre cestovateľov pre Turkménsko
Ďalšie návrhy na prekročenie hranice v Turkménsku a cestovanie po Turkménsku
Prechod cez Turkménsko-iránsku hranicu (Gaudan-Bajgiranská hranica)
Zaoberá sa prisťahovaleckými úradníkmi v Turkménsko-iránskej hranici
Ako môže držiteľ pasu Filipín získať vízum pre cestujúcich pre Irán
Tipy na prekročenie hranice a cestovanie po Iráne

Prechod hranice z Uzbekistanu do Türkmenabatu v Turkménsku (Farap – Alat Border)

Keď som išiel, bolo horúco, a to je možno najnáročnejším pozemkovým hraničným priechodom, s ktorým som sa kedy stretol. Nielenže som kvapkal môj pot pod 43 stupňov Celzia Heat, ale urobil som tiež veľkú chybu pri rezervácii s rôznymi výletovými agentúrami v Uzbekistane a Turkménsku. Ako už bolo povedané, musel som ísť od hranice k kontrolnej bráne so všetkými taškami v ťahu.

Len aby som vám dal predstavu: Aby som išiel z imigračného úradu pre Uzbekistan, aby som sa dostal na hranicu do Türkmenabatu, musel som na túto starú ruskú dodávku zvanú Marshrutka 2 rôzne jazdy automobilov. Musíte sa uistiť, že za to máte ešte nejaké peniaze z Uzbek!

Nebolo to tak ďaleko, ale s teplom to nebol najlepší pocit a bohužiaľ, keď som prišiel, dôstojníci si dali obednú prestávku. Takto som nakoniec čakal na prakticky 2 hodiny so mnou 60 Turkménskych ľudí. Dobrou správou je, že som bol jediným cestovateľom, takže všetci so mnou hovorili a dali mi občerstvenie. Ha!

Zaoberá sa prisťahovaleckými úradníkmi z Turkménska

Po chatovaní s miestnymi obyvateľmi oveľa viac alebo menej 2 hodiny sa dôstojníci vrátili na svoj typický príspevok. Po skontrolovaní pasu a listu s pozvánkou pred vydaním mi vízum som bol položený základnými otázkami, ako napríklad, prečo som cestoval sám, aký je môj rozvrh a kde zostanem.

Ako môže držiteľ pasu Filipín získať vízum pre cestovateľov pre Turkménsko

Ak sa dostanete na letisko v Turkménsku, Filipínci môžu pri príchode získať vízum, ale iba ak máte pozvánku od výletnej agentúry.

Ak však prechádzate cez hranicu, ako je to, čo som urobil, budete potrebovať vízum v rozvoji alebo ho tiež môžete dostať na hlavné hraničné priechody. Uistite sa, že máte dosť amerických dolárov, zaplatil som 86 dolárov a tlačenú kópiu vášho víza a itinerára výletov.

Zaplatil som výletovú agentúru, aby som zorganizoval cestu, aby mi mohli dať pozvánku, ktorý som vytlačil. Upozorňujeme, že je veľmi náročné a veľmi drahé, aby ste tu získali vízum, takže je lepšie získať ho od cestovnej kancelárie.

Potom, čo som dostal vízum, musel som prejsť zvykami, ktoré skontrolovali všetku svoju batožinu a potom som musel vziať ďalšiu marsruku do hlavnej brány pre prisťahovalectvo Turkménska, kde na mňa čaká môj sprievodca, aby sme mohli ísť na vlakovú stanicu, aby sme chytili našu noc pre noc VLAKOVAŤ do Ashgabatu.

Ďalšie návrhy na prekročenie hranice v Turkménsku a cestovanie po Turkménsku

Turkménsko je moslimská krajina, ale sú veľmi moderné. Z toho naznačujem, že môžete nosiť všetko, čo chcete, len anullnull

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *