Entertainment

Pri pohľade späť na rok 2013 – rok prvých prvkov

Rok 2013 sa skončil! Uvažovali sme o všetkom, čo sme urobili, o ľuďoch, s ktorými sme sa stretli, o jedle, ktoré sme odobrali, ako aj krajín, ktoré sme zažili … všetko za 365 dní. Bol to mimoriadne dobrodružný rok! Páči sa mi telefonovať to „Rok prvom“.

Rok 2013 začal kocovinou v Číne. Bývali sme a mentorovali angličtinu v meste Yangzhou. Zazvonili sme na Nový rok so všetkými našimi vysťahovackými dobrými priateľmi z celého sveta, bola to vynikajúca párty! Strávili sme január do konca júla mentor angličtina, kontrolovali sme blízke mestá v našej provincii a tešili sa nášmu životu v Číne.

Dáma tkajúca v Číne Suzhou
Bolo to úplne prvýkrát, čo sme kedy žili v zahraničí, rovnako ako prvýkrát, čo sme kedy učili angličtinu oveľa viac ako týždeň!

Približne 7 mesiacov po podpísaní zmluvy o mentorovi sme začali svrbieť. Sme cestujúci, je pre nás ťažké sedieť! Začali sme teda plánovať a snívať o tom, čo by sme urobili po ukončení našej celoročnej zmluvy.

Prišli sme s plánom cestovať po trans-mongolskom vlaku z Pekingu do Ulaanbaatar a potom mesiac cestovať po Mongolsku. Odtiaľ by sme naskočili späť do vlaku a urobili by sme našu metódu s Sibírmi v Rusku, ako aj do Kazachstanu. Potom by sme boli dokončení vlakami, ale chceli by sme sa batohovať s Kirgizskom, Tadžikistanom, Uzbekistanom, Turkméncom, ako aj s našou cestou v Iráne, niekde, kde sme sa už dlho snažili vidieť.

Veľa plánovania išlo na našu cestu s Mongolsko, Rusko, Strednú Áziu a Irán!
Veľa plánovania prešlo na tento legendárny 4,5 -mesačný výlet. Nákup čokoľvek, čo sme potrebovali, rezervovanie lístkov na vlaky, ako aj zistenie víz boli všetky náročné úlohy, ale túto úlohu sme urobili. Medzi nami sa nám v Číne podarilo ušetriť mentora 21 000 dolárov a mali dostatok peňazí na to, aby sme sa dostali na našu cestu. Keď prišiel júl, rozlúčili sme sa s Čínou, ako aj s všetkými fantastickými dobrými priateľmi, ako aj spomienky, ktoré sme tam urobili. Bol to pre nás mimoriadne emocionálny čas, boli sme však pripravení premiestniť sa. Boli sme preč na mimoriadne dlhej ceste vlakom z Pekingu do Ulaanbaatar!

Sťahovanie z nášho domu a tiež sa rozlúčiť s Čínou
Bolo to úplne prvýkrát, čo sme cestovali po celosvetovom vlaku.

Počas tohto regiónu sme robili početné zaujímavé výlety. Niekoľko, ktorí sa v našich mysliach od seba oddeľujú, sú:

Trekking pešo s Mongolskom na 8 nocí.

Robí dva nočné koňské turné viac ako 3 700 metrov vysokej prihrávky na jazero Song-Kul v Kirgizsku.

Lietanie v vrtuľníku nad pohoriami Pamir.

Spí v cudzom dome 5 dní, zatiaľ čo sa s ním zaobchádza ako s šľachtou v Esfahan v Iráne.

Jesť ťavové mäso, ako aj pitie fermentovaného kobylového mlieka!

To všetko boli pre nás prví. Nikdy sme sa netýkali uprostred ničoho, zatiaľ čo v závislosti od seba na navigáciu, jedlo, prístrešie a vodu. Nikdy predtým sme neurobili koňský tuk. Toto bolo naše prvýkrát vo vrtuľníku. Nikdy sme nezostali cez noc v dome cudzinca, a to bol fantastický zážitok. Jesť neobvyklé mäso, ako aj pitné hrubé mlieko bolo tiež prvé!

Nás s Mehsou, ako aj Sarooshom, pozoruhodnými novými dobrými priateľmi, ktorých sme vytvorili v Esfahane
Okrem všetkých úžasných vecí, ktoré sme urobili za posledný rok, sme tiež objavili veľa o sebe ako jednotlivcov, ako aj ako pár.

Naša stránka sa rozbehla (vďaka vám, chlapci!), Ako aj to bolo prvýkrát v našej cestovnej profesii, že sme museli vyvážiť prácu s cestovaním. Ukázalo sa, že je to skôr úloha, ako sme museli ponúknuť s početnými dňami, ale časom sa veci zjednodušili.

Zistili sme, že sa teraz tešíme z cestovania pomalšie, ako sme použili. V skutočnosti, ak sa chystáme byť blogermi na plný úväzok, musíme cestovať pomalšie alebo vylúčíme. Náklady na 5 nocí v meste pred pokračovaním nám poskytne možnosť dobehnúť e -maily, sociálne médiá, skladanie a tiež nám poskytne oveľa viac času na vyskúšanie mesta, v ktorom sa nachádzame.

Cestovanie pomalšie nám poskytne možnosť dohnať stránku a uspokojiť regionálnych ľudí
Keď už hovoríme o spomalení, tiež sme sa pripojili k programu s názvom Trust Home Sitters. Tento rok zažijeme novú kariéru: Home Sitters/Pet Sitters. Bude to pre nás fantastická metóda, aby sme integrovali všetko, čo máme radi: pomalé cestovanie, prežívanie nových kultúr, žijúce ako miestne, tešíme sa z podnikania chlpatého dobrého priateľa, ako aj na vrchole toho všetkého, je to pre nás metóda cestovať bez nákladov na ubytovanie.

Sme domaPredtým sa však SAT, bude to však náš prvýkrát, čo sme to skontrolovali ako kariéru.

Phew! To je skôr rok. Teraz sme v Kanade stoja sviatočné obdobie s dobrými priateľmi, ako aj s rodinou, ale v polovici januára sa odštartujeme. Obaja sme tak nadšení, keď vidíme, čo pre nás tento rok má. Zostaňte naladení, aby ste zistili, kam smerujeme k ďalšiemu!

Aký bol pre vás rok 2013? Aké zaujímavé veci ste sa dostali? Ukážte nám v komentároch nižšie!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste sú partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že vytvárame provízie, ak kliknete na odkazy na náš blog, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *