3 giny pre Svetový deň gin a ako ich používať

Ak World Gin Day nie je najlepším dňom v roku, myslím si, že je niečo veľmi zlé. Aby sme sa ubezpečili, že všetci využívame maximum z tejto úžasnej príležitosti, tu sú tri vynikajúce giny a ako ich používať.

V druhej sobotu júna každý rok svet oslavuje to najlepšie, čo môžete skončiť s Juniperom.

Svetový deň ginov sa oficiálne oslavuje, pretože rok 2009, ale v skutočnosti sme vyhodili do vzduchu balóny a zavesili sme to fantastického ducha oveľa dlhšie.

3 svetové giny pre Svetový deň ginov

Gin v posledných rokoch zaznamenal úžasné oživenie v popularite a s ňou niekoľko úžasných nových remeselníckych liehovarov, ktoré robia fantastické veci s ginom.

Takže tu sú veľmi odlišné giny a niektoré nápady, na čo s nimi skončiť.

Lightning Navy Strength Gin Karu Distillery

Distillery Karu sa zasunuli pri nohách Blue Mountains, NSW, je prevádzkovaný a vlastnený vynikajúcim spojencom a Nick Ayresom – tu sa o nich dozviete oveľa viac.

Ich námornícka pevnosť Gin, blesk, je silný, ale dobre štruktúrovaný gin, plný jasných citrusov, zemitých bylín a zingyho korenia-z ktorých početne Nick a Ally rastú na mieste v liehovare.

A ak si nie ste istí, čo znamená námorná sila, môžete si o tom prečítať všetko tu.

Existuje veľa vecí, ktoré môžete dokončiť s týmto ginom, vrátane nápoja elegantného vodou rovnako ako škótska. Ako gin a tonikum tento gin skutočne svieti a o niečo neskôr máme ďalší najlepší návrh na G&TS.

Ale môžete s týmto variť aj. Tu je náš recept na gin a citrónové pudingové koláče, na ktoré musíte vážne ísť.

Warner’s Rhubarb Gin.

Warnerova liehovar je anglický gin, ktorý tiež vytvoril tím manželov a manželiek. Tom a Tina Warner vytvorili svoj rebarbský gin pomocou skutočnej šťavy z rebarbory, ktorá zmenila ružovú gin.

Tento trend ružového ginu vzlietol na základe ich tvorby a teraz je svetovým fenoménom. Ale toto bol prvý.

Warner’s Rhubarb Gin v skutočnosti robí vynikajúce chutné zvraty na dezert Classic Eton Mess, o ktorom si môžete prečítať všetko tu, ale tiež robí vynikajúcu kyslú:

– 50 ml Warner’s Rhubarb Gin
– 25 ml citrónovej šťavy
– 20 ml cukrového sirupu
– Dash of Angostura Bitters
– 1 vaječné biele

Potraste všetko cez ľad, až kým nie je trepačka ľadová, potom dvojnásobne namočte do pohára, vyprázdnite ľad a „suchý otras“ znova ďalších 10 sekúnd.

Nalejte do kupé skla alebo do malého pohárika a ozdobte citrónovým zákrutom.

Táto verzia klasickej kyslej je vynikajúca hladká a zamatová z vaječnej bieleho, ostrého a šerbety z cukru a citróna a čerstvý pop šťavnatosti z rebarbory.

Bombay Sapphire

Názov domácnosti, Bombay Sapphire je skutočne medzinárodný gin. Aj keď je v Hampshire destilovaný, jeho ingrediencie pochádzajú z ďalekého a širokého – skutočne veľvyslanec pre Svetový deň Gin Day.

Juniper z Toskánska, koriander z Maroka, citrónová kúpu zo Španielska a bobule Cubeb z Javy (plus ďalších šesť botanikov) sa dostanú do tohto krásneho vyváženého ginu.

A pretože je tak dobre vyvážená, je to skutočný multitool pre akýkoľvek domáci bar a táto zimná sezóna Fizz je úžasné miesto na začiatok:

– 45 ml Bombay Sapphire
– 20 ml Red Vermouth
– 10 ml citrónovej šťavy – napätá na odstránenie buničiny
– 100 ml tonickej vody
– Oranžové skrútenie na ozdobenie

Postavte na dostatok ľadu v skle Collins a ozdobte dlhým pruhom pomaranča.

Cure tonic sirups

Milujem tonické sirupy a tieto sú úžasné.

Veľa času je tonická voda, ktorú si kúpite v obchodoch – dokonca aj dobré veci – príliš silné alebo sa nezhoduje s ginom, ktorý používate.

Ale tonické sirupy – trochu ako srdečné – naznačujú, že si môžete zvoliť silu svojho toniku a tieto vám dokonca poskytnú rôzne profily príchutí, ktoré môžete vložiť so svojím ginom. Tieto sirupy sú na mieste pre G&TS a koktaily, ako je zimná sezóna Fizz Abol. V skutočnosti ich pitie bez ginu – najmä Aussie Bush sirup – je tiež úžasné.

Vyrobené v Sydney barmanmi, ktorí zápasili s pandémiovými uzamknutiami, tonické sirupy Cure prinášajú trochu z toho profesionálneho koktailového baru, ktorý sa cíti domov.

Stačí pridať množstvo sódovej vody, ktorú chcete na sirup, a preč. Pretože ich Christina dostala na moje narodeniny, náš SodaStream bol na dvojité zmeny!

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *