15 najlepších vecí, ktoré môžete hrať v Zürichu vo Švajčiarsku [s navrhovanými dennými výletmi)

Plánujete čoskoro cestovať do Zürichu vo Švajčiarsku? Vyskúšali sme naše tipy nižšie o veciach, ktoré sa majú hrať v Zürichu vo Švajčiarsku s odporúčanými zájazdmi! Určite sa budete baviť!

Zürich je najväčšie mesto vo Švajčiarsku tak, ako aj obyvateľstvo. Zürich sa už dlho chápe, že je horným bankovým mestom, ako aj ako švajčiarsky menový hlavný kapitál. Jeho povesť pre elegantný spôsob života sa pomenoval ako jedno z najdrahších miest na svete.

Rhiannon Elliott
Zürich je nielenže, že sa pýši svojimi očami zalievajúcimi špičkovými obchodmi, metropolitnými okresmi, ako aj luxusnými čokoládami. Toto mesto, ktoré sa konalo spolu s jazerom Zürichom, ako aj s Alpmi, je určené pre vnútorné aj vonkajšie prieskum.

Ďalšie články, ktoré môžete čítať:

Veci, ktoré sa majú vystupovať v Zürichu, Švajčiarsko, ako aj naše skúsenosti s pobytom v 25 hodinách hotelov

Kompletný zoznam navrhovaných najlepších lacných hotelov, ako aj ubytovní batohov vo Švajčiarsku

Švajčiarsko na rozpočet: Presne ako ušetriť peniaze za dopravu

Zoznam najlepších špičkových hotelov vo Švajčiarsku

Burlesque Suite of Grand Kameha Zürich – najunikátnejší hotelový priestor v Európe

Obsah

15 vecí, ktoré by ste mali robiť, ako aj ísť do Švajčiarskeho Zürichu

1. Staré mesto
2. Lake Zürich
3. Zoo Zürich
4. Grossmunster
5. Fraumunster kostol
6. Landesmuseum
7. Hauptbahnhof
8. Ohernhaus Zürich
9. St. Peterskirche
10. Mountain Uetliberg
11. Bahnhofstrasse
13. Limmat
14. Múzeum futbalového múzea FIFA
15. Botanická záhrada
Ako ísť do Zürichu vo Švajčiarsku z Veľkej Británie

15 vecí, ktoré by ste mali robiť, ako aj ísť do Švajčiarskeho Zürichu

1. Staré mesto

Táto časť Zürichu presakuje s dlhou históriou napísanou okolo stredovekého pozadia. Živé staré domy, architektúra, kostoly, kanály, ako aj očarujúce úzke ulice rozprávajú značný príbeh najväčšieho švajčiarskeho mesta. Ľudia sa môžu pripojiť k sprievodcovi „Zürich Old Town Walking Tour“, aby objavili zaujímavejšie pohľady do tohto historického centra mesta.

Navrhovaná prehliadka: pešia prehliadka Zürich Old Town

2. Lake Zürich

Jeden z najvýznamnejších výletových destinácií v meste, Lake Zürich ponúka veľa vonkajších aktivít, ako sú vodné športy, pikniky, jazdy lodí, plachtenie, výlety na jedlo, ako aj ďalšie. Nenechajte si ujsť šancu, aby ste sa ponorili do jeho odstránenia, ako aj čistej vody. Reštaurácie v tejto oblasti ponúkajú návštevníkom regionálne aj sezónne jedlo.

Navrhovaná prehliadka: Zürich Tour vrátane jazeru Cruise a Lindt Chocolate Factory Outlet

3. Zoo Zürich

Foto: Michael Bernath CC BY-SA 2.0
Zoologická záhrada v Zürichu uvažuje o jednom z najlepších v Európe. Hrajú aktívnu funkciu pri záchrane zvierat s šľachtiteľskými programami, ako aj s projektmi premiestnenia. Zoo Zürich má jednoduchý prístup k verejnej doprave, takže nie je dôvod vidieť divočiny, ako aj exotické zvieratá, ako aj oboznámiť sa v tejto akademickej organizácii pre všetky vekové kategórie.

4. Grossmunster

Vanessa Schmid

Tento protestantský kostol v románskom štýle je jedným zo štyroch hlavných cirkví v Zürichu. Trojposchodová veža v tejto pamiatku dominuje výhľad na usporiadanie mesta. Historicky, ako aj symbolicky, je táto cirkev 12. storočia značná pre svoj ľud.

Navrhovaná prehliadka: 2-hodinová historická pešia prehliadka

5. Fraumunster kostol

Foto: Gordon Cheung CC BY 2.0
Ohromujúci kostol Fraumunster je dobre známy svojimi žiarivými sklenenými oknami Chagall. Fraumunster sa nachádza na opačnej strane rieky k Grossmünsteru a je „ženským kostolom“ v nemeckom preklade. Je to tiež jeden z najvýznamnejších cirkví v Zürichu s kontrastnou ekologickou vežou. Ľudia sú priťahovaní k svojim nádherným vlastnostiam.

Navrhovaná prehliadka: pešia prehliadka Zürich Discovery

6. Landesmuseum

Foto: Ethan Gruber CC BY-SA 2.0
Dlhodobá zbierka predstavuje minulosť, ako aj súčasnú históriu Švajčiarska. Landesmuseum sa javí ako stredoveký hrad zvonku, ale vo vnútri, ale skôr súčasný. Má širokú škálu zaujímavých exponátov, ktoré pri výučbe pobavia návštevníkov.

Navrhovaná prehliadka: Osobné turné Tuk-Tuk City Tour

7. Hauptbahnhof

Foto: Stian Engen CC BY-SA 2.0
Zürich je hlavným železničným centrom, so službami pre celé Švajčiarsko, ako aj zo susedných krajín, ako je Nemecko, Taliansko, Rakúsko a Francúzsko. Hauptbahnhof, tiež nazývaný Zürich HB, je najväčší v krajine, ako aj najrušnejšia vlaková stanica na svete. Vo vnútri je posiate reštauráciami, obchodmi a kaviarňami. Napriek svojej obrovskej veľkosti môžu ľudia rýchlo zistiť svoj dizajn vďaka svojim dobre organizovaným značkám.

Vo vnútri svojej tradičnej architektúry je mimoriadne moderná a dobre vybavenú stanicu.

8. Ohernhaus Zürich

Foto: Paul Asman, ako aj Jill LenobblE CC BY 2.0
Tento dom z 19. storočia sa nachádzal na okraji Starého mesta na brehu jazera Zürich, predstavil niekoľko najlepších pozoruhodných a hudobných udalostí. Návštevníci si môžu vopred rezervovať prehliadku, aby si vychutnali klasické vystúpenia pred tým, ako pôjdu na vianočný trh hneď po opere.

Navrhovaná prehliadka: Zürich sa zvýrazňuje na pešej prehliadke 2+ hodinky vrátane panoramatických výhľadov

9. St. Peterskirche

Kostol sv. Petra je najstarší farský kostol v Zürichu. Táto katedrála je chápaná tým, že má najväčšiu dohodu o hodinách v Európe, ako aj jeden zo štyroch primárnych cirkví v starom meste Zürich. Aj keď je interiér pomerne jednoduchý, stále láka svoju metódu, ako aj výhľad s výhľadom na rieku.

10. Mountain Uetliberg

Foto: Kuhnmi CC od 2.0
Panoramatický výhľad na mesto Zürich stojí za to s problémami. Samit tejto hory je prístupný vlakom. Ak však hľadáte dobrodružstvo, môžete sa vydať na cestu rovnako ako vrchol. Existujú chodníky, ako aj vodné fontány, ako aj kempingové škvrny. Na vrchole sa nachádza hotel s názvom Uto Kulm a 2 pozorovacie veže.

Navrhované turné: Zürich Prispaseing, ako aj turistické turné!

11. Bahnhofstrasse

Bahnhofstrasse je Zürichova slávna pešia ulica jednou z najdrahších a špeciálnych nákupných ciest na svete. V tejto primárnej ulici Downtown Street sú obchodné domy, butiky, obchody s módnymi šperkami, ako aj niektoré z najdôležitejších svetových bánk. Kúzlo báječné? Bahnhofstrasse.

Navrhovaná prehliadka: Zürich v skratke: Sprievodná prehliadka prechádzky

13. Limmat

Kryštál odstraňuje vodu z rieky Limmat River je to, čo spôsobuje, že návštevníci a miestni obyvatelia vytiahnú plavky. Môžete mať výlet loďou alebo len prejsť po brehoch, ako aj mosty, aby ste ocenili osviežujúcu krásu.

Navrhovaná prehliadka: Lake Zürich 1-hodinová prehliadka lodí s osobou

14. Múzeum futbalového múzea FIFA

Foto: Daniel CC BY 2.0
Futbalové múzeum FIFA World Football je pre fanúšikov nevyhnutnosťou, má galériu venovanú histórii konečnej ceny futbalu a kolekcií. Futbalové múzeum FIFA Svetové futbalové múzeum ukazuje, že futbal má na spoločnosť, ako aj presne to, ako je zdrojom motivácie pre fanúšikov z celého sveta.

15. Botanická záhrada

Foto: Tambako The Jaguar CC By-ND 2.0
Táto botanická záhrada v Zürichu obsahuje celý rad rastlín z celého sveta. Je to útek z rušného života v meste. Je kompaktný, ale mimoriadne relaxačný. Rovnako ako to najlepšie je, že je zadarmo!

Ako ísť do Zürichu vo Švajčiarsku z Veľkej Británie

Via EasyJet: (jednosmerne)

*Z LTN London Luton do Zrh Zurich

Cena lístka: 65 dolárov

Via Swiss: (jednosmerne)

*Z LHR London Heathrow do Zrh Zürich

Cena lístka: 75 dolárov

* Náklady sa môžu zmeniť. Viac informácií o cenách vstupeniek môžete prejsť do spoločnosti SkyScanner.

Ste na Pinterest? Pripínajte tieto!

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *