Ako sa dostať z letového terminálu v Aténach do centra mesta

Atény slúžia Atény na celom svete, ktoré sa nachádzajú v prímestskom meste Spata. Jeho oficiálnym názvom je Atény celosvetový letový terminál „Eleftherios Venizelos“ po významnom bývalom predsedu vlády.

Nachádza sa 27 km od centra Atén, dosiahnutie mesta trvá 45 minút viac ako hodinu, v závislosti od vášho spôsobu dopravy, ako aj od situácie na webovej premávke. Máte veľa možností: od spoločnosti Metro, odhalením autobusom, rutinným taxíkom, ako aj uvítanými pickupmi taxíkov.

Toto publikovanie vám dáva mesto Atény Čo je najlepšia voľba? Reakcia na to závisí od mnohých prvkov vrátane miesta vášho hotela, ako aj od toho, či cestujete sami alebo v skupine. Ak je váš hotel blízko stanice metra Line 3, samozrejme si vezmite metro. Ak cestujete sólo, ako aj s obmedzeným rozpočtom, autobus je najdostupnejšou možnosťou. Ak ste však skupinou troch alebo viacerých, taxi môže byť najpohodlnejšie.

Čo je v tomto sprievodcovi pokryté?

Metro
Autobusom
Taxíkom
Vitajte v pickupe taxi
Viac návrhov na stránkach YouTube ⬇ súvisiace príspevky:

Metro

Najlepšia voľba, ak: váš hotel je blízko stanice metra alebo chcete zabrániť premávke.

Vezmite si linku metra 3 (Aghia Marina – Douk. Plakentias – Atény na celom svete). Každých 30 minút od 6:30 do 23:30 je vlak.

Ako sa dostať na stanicu metra: Po výstupe z oblasti príchodov urobte východ #3 a potom vezmite eskalátor na most Sky Bridge. Odtiaľ rýchlo objavíte stanicu metra. Vstupenky si môžete kúpiť z automatických strojov na vydávanie lístkov (ATIM).

Cestovné:

Jednosmerné cestovné je 10 EUR (5 EUR, ak pod 18 alebo viac ako 65).

Ak je váš spiatočný let rovnako prostredníctvom letového terminálu v Aténach a je usporiadaný v priebehu nasledujúcich 7 dní, môžete si namiesto toho kúpiť lístok na spiatočky (obojsmerne) za iba 14 EUR.

Vezmite na vedomie:

Platformy sa využívajú dvoma druhmi vlakov: metra, ako aj prímestský vlak. Uistite sa, že nastúpite na najlepší vlak.

Oveľujte lístok pred palubou. Rutinné inšpekcie sa vykonávajú na palube, ako aj tie, ktoré s neolidovanými vstupenkami budú uložené pokuty.

Autobusom

Najlepšia voľba, ak: Váš hotel je v historickom centre Atén (okolo syntagmy) alebo v blízkosti autobusovej zastávky. Rovnako vynikajúce, ak cestujete na rozpočet.

Čas cesty: 1 hodinu alebo dlhšie, v závislosti od premávky.
Cestovné: 6 EUR

Autobusy na letisku odhaľujú 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Je to tiež nákladovo najefektívnejšia možnosť, najmä ak cestujete sólo.

Existujú štyri trasy:

Χ93: Kifissos Ktel Station – Letisko. KTEL prevádzkuje medzimestské autobusy.

X95: Syntagma – letisko. Spojuje letový terminál priamo na Syntagma Square. Ak je váš hotel blízko historického centra Atén, je to pre vás.

Χ96: Piraeus – letisko. Prepojuje letový terminál s prístavom cestovateľov Piraeus Central. Ak plánujete po lete vziať trajekt na ostrovy, je to vaša cesta.

Χ97: Stanica metra Eliniko – letisko

Existuje veľká možnosť, že autobus, ktorý požadujete, je x95.

Kiosky lístkov sa nachádzajú medzi východmi 4, ako aj 5 mimo oblasti príletov.

Ak vezmete autobus, môže byť trochu mätúce, ak nie ste oboznámení s mestom. Ak sa rozhodnete, že to vezmete, nezabudnite porozumieť zastávke najbližšie k vášmu hotela. Ak je váš hotel v extrémnom centre mesta, neďaleko Syntagmy, vynikajúca ‘coz, to je posledná zastávka. Môžete len vystúpiť, keď to urobia všetci ostatní.

Ak váš hotel nie je nikde blízko autobusovej zastávky, vystúpte na najbližšiu zastávku a jednoducho si zoberte taxík alebo metro, aby ste sa dostali do hotela.

Taxíkom

Najlepšia voľba, ak: Ste skupina troch a viac

Cestovné: 38 EUR (5:00-12 miliónov), 54 EUR (12 mn-5:00)
Ceny zahŕňajú všetky príslušné poplatky vrátane poplatkov za mýtne. Nezabudnite však overiť a uzavrieť zmluvu s šoférom pred cestou.

Ale chápete, čo, ak uvažujete o tom, aby ste si vzali taxík, môžete tiež vyskúšať privítanie pickupov taxi! Oveľa viac informácií nižšie!

Vitajte v pickupe taxi

Najlepšia voľba, ak: Ste skupina troch alebo oveľa viac alebo ak pár oslavujete niečo zvláštne (svadobná cesta, výročie)

To je niečo, čo prišlo veľmi navrhované našimi novými dobrými priateľmi v Aténach. Vitajte Pickups je vopred rezervovaná prémiová taxislužba za cenu rutinného taxíka. Ak ste skupina troch alebo štyroch, môže to skončiť lacnejšie ako metro alebo autobus.

Zažili sme to sami, rovnako ako to bolo dobré.

Šofér na nás čakal a privítal nás s indikáciou v oblasti príletov.

Chauffeur tiež slúžil ako náš sprievodca cestou a ponúkol toľko informácií, že si budete vyžadovať vyskúšanie, ako aj potešenie v meste.

Počas cesty boli ponúkané fľaša vody a občerstvenie.

ZADARMO WI-FI!

Bola poskytnutá aj mapa mesta.

Najlepšia časť, stojí to rovnako ako bežné taxi. Počkaj, už som to uviedol.

Je to vynikajúce. Nemôžeme navrhovaťest to dosť! Náš šofér John bol tak priateľský a dobre informovaný, že sme sa skutočne cítili, akoby sme v prvej hodine v Aténach získali dobrého priateľa. Na jednom mieste počas cesty sa John opýtal, či máme niečo urobiť pre noc, ako aj keď sme uviedli, že nemáme nič naplánované, odviezol taxík na vrchol Mt. Lycabettus, aby sme mohli mať vynikajúci nočný výhľad na nočný výhľad na Akropolu. Títo muži idú zo svojej metódy (doslova, v tomto prípade), aby zaručili, že ich cestujúci majú v meste úžasný čas.

Niet pochýb o tom, že naše kontakty v Aténach trvali na tom, že to vezmeme.

Viac informácií o uvítacích snímačoch nájdete na ich oficiálnej webovej stránke: www.welcomePickups.com.

2 ⃣0⃣1⃣8 ⃣ • 1⃣ • 2⃣0⃣

Viac návrhov na YouTube ⬇

Súvisiace príspevky:

Sprievodca cestovným ruchom Atény: Itinerár, rozpočet, veci

Atény do Meteory: Autobusom, vlakom alebo automobilom a požičovňou nákladných automobilov (cestovné a harmonogram)

15 najlepších vecí na vystúpenie v Aténach

Schengenské vízum prostredníctvom gréckeho veľvyslanectva: požiadavky, vymenovanie, žiadosť

Atény v zime: 7 vecí, ktoré môžete urobiť, a miesta, ktoré môžete vidieť

Sprievodca cestovným úpravou Santorini s plánovaním rozpočtu plánu

Meteora, Grécko: cestovný sprievodca a plán plánu rozpočtu

Čo sa má vystupovať v Mykonos: pláže, kluby a ďalšie miesta cestovateľov

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *