Entertainment

Nová reštaurácia v Sydney Starom Meste, skoré Vianoce, ako aj obrovské ol ‘Storms

Sydney oficiálne prešlo do plne fúkaného hlúpeho sezónneho režimu! Vyskytuje sa každé Vianoce, ale vždy ma to prekvapilo.

Obchody sú šialené, bary, ako aj reštaurácie sú podľa ich krokiev, ako aj všetci sa pohybujú neudržateľným tempom. Aby som to urobil ešte oveľa komplikovanejšie, zajtra sa majú Christinove narodeniny, ktoré vždy prispieva k mojej osobnej značke paniky.

Našťastie je tu stále veľká zábava, napríklad predstavenie noci Tayima – nádherná reštaurácia ideála v srdci najstaršej štvrtiny Sydney The Rocks.

Rovnako dobehneme domácnosť, ako aj starých kamarátov na skorú vianočnú večeru (ako mimoriadne rozumné), ako aj potom Sydney vystrelí svoj vlastný typ blázon s niekoľkými bláznivými búrkami.

Vychutnajte si toto pravidelné vydanie a veľké šťastie s vašimi vianočnými nákupmi!

Na zdravie – Jim a Christina XX

Je to istý, že leto dobre prebiehajú: Sezóna výletnej lode je v plnom prúde. Z nášho okna kancelárie sa dostaneme k zobrazeniu týchto plávajúcich hotelov, ktoré sú k dispozícii aj mimo Sydney. Je naozaj dosť očarujúce sledovať. Nie ste si istí, či chcem byť na jednom. Stále nie je presvedčený.

Dnes večer je dosť vzrušujúce. Sme na predstavení oslavy pre reštauráciu Tayim, ktorá je ideálna v srdci skaly, najstaršej časti Sydney.

Zvonku vyzerá Tayim nádherne. Staré pieskovcové budovy v tejto časti mesta sú ikonické, ako aj balkón reštaurácie sa pozerá na prechádzku sestier – jedna z kurióznych uličiek, ktoré križujú predmestie.

Tayim je reštaurácia na Blízkom východe, ktorá slúži na štandardné aj moderné jedlo z regiónu. Zaujímavé jedlá, ako je grilovaná sardine shakshuka, letné huby, ako aj grilovaná hydina Masahan, môžu trochu vysvetliť, avšak žiadne povzbudenie k jedlu.

Ostatné sudy, ako sú pražené figy, Radicchio, syr kozie, ako aj obliekanie Chardonnay alebo Semolina, zvýšili puding s pistáciovou pusinkou, ako aj letných bobúľ, sú rovnako lákavé.

Vo vnútri dlhý bar podáva fantastické koktaily, ocenené vína, ako aj pivo od pivovaru Lord Nelson-jeden z najstarších pivovarov v krajine hneď za rohom.

Je fantastické, že staré budovy, ako sú tieto, sa používajú takto. Je očarujúce byť schopní vidieť v nich v nich. Páči sa mi kontrast tejto súčasnej reštaurácie v takom historickom prostredí.

Dizajnéri, ako aj architekti Welsh & Major vykonali vynikajúcu úlohu, ktorá vyrábala túto oblasť z troch samostatných miest. Oblúky v zadnej časti reštaurácie, ako aj hlboké dvere v prednej časti, vám ukazujú presne, aké silné sú tieto staré steny.

Dostaneme ochutnávku vecí, ktoré nájdeme z jedného z stolov Mezze – miesta, kde sa každý hromadí. Rovnako existujú pochúťky z ohnivého grilu, ako sú spálené špízy korenených kangaroo kebabov, ako aj lamb kofta, vďaka ktorým aj ich metóda zaokrúhľuje.

Teším sa, že sa vrátime priamo sem, aby sme videli reštauráciu v plnom prúde. Rovnako ako najlepšia vec je, že je stále otvorená. K dispozícii je deli spojená s reštauráciou, ktorá je otvorená na raňajky, ako aj na obed, ako aj samotná reštaurácia je otvorená, ako aj večera. Je to najlepšie usporiadanie.

Dnes večer sme okolo domu starého priateľa v domácnosti, aby sme oslávili skoré Vianoce. Je to naozaj mimoriadne praktické – postupne je oveľa ťažšie pripnúť ľudí na vianočné oslavy, čím lepšie sa dostane do decembra25, takže včasné funguje dobre.

Myslím, že sa musí cítiť úplne cudzie ako jesť morčacie a ťahať sušienky v polovici decembra, však prečo nie, však?

Najmä vtedy, keď je to s takými očarujúcimi ľuďmi.

Jedný stôl je naložený jedlom (koniec koncov je to stále vianočná oslava) sa však sústreďuje úplne na šaláty rovnako ako morčacie, zemiakové pečenie a orezanie.

Toto odvolanie je receptom od našej kamaráta Beth z Babymac. Je to dojčenský hrášok, ako aj šalát z Fetta s čerstvou mätou. Tu je recept – je rýchly, perfektný a spoľahlivý.

Snažil som sa prinútiť Christinu, aby sa jej podpisová jedlá vianočný stromček vyrobila aj zo smotanového syra, ako aj olivy (pozrite si recept tu), je to však skvelá úloha, ktorú neurobila. Už je tu toľko jedla!

Druhým vynikajúcim šalátom je tento. Je to zmiešaná fazuľa, ako aj starodávny šalát z obilia s granátovým jablkom, ako aj mandľové kúsky. Štrajkujúce aj chutné.

Samozrejme, bez ohľadu na to, koľko jedla je, vždy existuje priestor na trochu dezertu. Najmä vtedy, keď je zapojená Pavlova. Christinaova mama vyrába vynikajúce Pavs-v skutočnosti sme pred chvíľou zdieľali recept Pavlovej nevernej Pavlovej.

Rovnako je tu ovocná maličkosť, ktorá tiež klesá dobre.

Vianoce sú také skvelé obdobie roka na jedlo, však?

Vyzerá to ako Sydney’s SummertimE tento rok bude ficle jeden. Tento týždeň bol korenený divokými búrkami. Okrem narušenia, ako aj škody, ktoré vyvolali (sused mojej švagra mal svoj domov úplne zničený padajúcim stromom), búrky priniesli pozoruhodnú oblohu.

Tento poveternostný stav front stále blíži a rastie. Taký zvláštny oblak.

A s mrakmi prichádzajú blesk – skontrolujte zábery, ktoré som dostal:

V telefóne je asi 100 oveľa viac, avšak to bolo niekoľko najlepších. bláznivé dni.

Je to jasne nastavené ako fantastické Vianoce. Naši očarujúci susedia Jack a Denese priniesli tento koláč druhý deň. Také sladké.

Najlepšie zo všetkého je, že karta uvádza, že sme skvelí susedia, čo je upokojujúce. Keď ste online v byte alebo bytovom bloku, pokúsite sa udržať hluk dole, nikdy však nepochopíte, koľko ľudí vedľa môžu počuť.

Ak ste predtým nevideli toto video o susedoch na poschodí, musíte si ho pozrieť. Je to veselé, ale naozaj to dáva taký zmysel!

Dnes večer idem s Pyrmont, keď narazím na túto vynikajúcu sochu. Práve tu sú často inštalácie, ktoré sú ideálne námorné múzeum, ako aj v Pyrmont Bay Ferry Wharf. Avšak tento žralok ohromený v prepravnom kontajneri je úžasný.

Najprv nevidíte, že ide o prepravný kontajner, iba žralok. Z boku je to však celkom jasné. Bohužiaľ, vysvetlenie umelca na plakete je úplné BS a plné „umeleckých rozhovorov“, ktoré miluje Christina – praktikantka dejín umenia. Hovorí vám veľmi kúsok o umeleckých dielach, našťastie to však nevyžaduje tak veľa príbehu.

Dnes sme späť na webe pre tenisovú hru. Nemôžem povedať, či sa dostávame na lepší typ … moje podozrenie je, že nie sme! Uvádzajú, že tenis je fantastický divák šport … nie metóda, ktorú hráme.

Ale je skvelé dostať sa von a bežať okolo ako idioti na hodinu. Ešte oveľa lepšie nie veľa ľudí rozumie tomuto tenisovému kurtu, takže nikdy nie je veľa ľudí, ktorí sledujú.

Fotografický kredit: Esteban La Tessa

Dúfame, že ste sa tešili z tohto pravidelného vydania, ako aj to, že tento posledný týždeň pred Vianocami je pre vás láskavý.

Na zdravie – Jim a Christina XX

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *