Ako vyberiem, kam cestovať ďalej

Adventurous Kate Zahŕňa pridružené odkazy. Ak s týmito odkazmi uskutočníte nákup, urobím kompenzáciu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

“Ako vyberiete, kam ďalej cestovať?”

Prekvapuje ma, kedykoľvek to počujem, ale toto je jeden z najvýznamnejších obáv, ktorý dostávam. Rovnako ako verím, že si len vyberiem cieľ, ako aj ísť, je to skutočne oveľa náročnejší proces. Prečo o tom nezostaviť celú publikovanie?

(A ja nie som jediný! Tento týždeň, cestujúci Canucks zložil publikovanie na mimoriadne presne rovnakú tému. Skontrolujte ich zverejnenie – je to veľmi odlišné od môjho, ako aj od svojho blogu, je jedným z najlepších dostupných zdrojov Pre cestovanie s malými deťmi!)

Začnite so svojím zoznamom cestovných snov

Mám dlhý, dlhý zoznam výletov, ktoré by som chcel jedného dňa podniknúť. (Ak čítate tento blog, môžete vidieť mojich súčasných 10 najlepších cestovných snov na najlepšej marži.) Ak čítate tento blog, pravdepodobne máte aj veľa cestovných snov!

A pravdivo? Tieto sny miznú aj vonku. V niektorých prípadoch sa budem závisieť od koncepcie výletu, ako aj o výskumnej štúdii na svojom notebooku až do 3:00 ráno, moje srdce rýchlo búchajú. Rovnako ako v niektorých prípadoch tento sen zomrie. Mnohé z nich sa dočasne spia, len aby som sa znovu objavil, keď uvidím blog publikovať alebo skontrolovať knihu alebo obdivovať konkrétny atraktívny olympijský tím a inšpirovať sa.

Tu je niekoľko z najvýznamnejších cestovných snov, ktoré teraz mám najlepšie:

Chcem cestovať po severnom Španielsku. Chcem sa ponoriť do potravinovej scény v San Sebastian, pozrite sa na dediny Asturias a tiež fotografovať pozoruhodné pobrežie Galície.

Chcem ísť na ostrovy Galapágov. Skutočne som sa dostal do fotografie divočiny v Južnej Afrike a som nadšený, že môžem strieľať nejaké obrovské korytnačky a modré nohy!

Chcem stráviť týždeň podrobne kontrolou tajomstiev na Floride. Celkom tajomstvá, ako aj odvážny kľúče. Netflix Show Bloodline možno s tým mala niečo skončiť!

Chcem preskúmať západnú Austráliu. Toto sú pláže bieleho piesku, o ktorých snívam najviac, od esperancie na juhu po Broome na severe.

To je len pár. Ak mám šancu podniknúť niektorý z týchto vysnívaných výletov, s najväčšou pravdepodobnosťou na to skočím rýchlo!

Tip: Uchovávam veľké množstvo cestovných konceptov na Evernote, úplne bezplatný organizačný softvér. Do pekla, držím čokoľvek na Evernote. Ak to nevyužívate, mali by ste!

Vyhľadajte skvelý čas na cestovanie

Spravidla plánujem svoje výlety jeden až šesť mesiacov vopred. Pozriem sa na svoju rutinu a uvidím, že mám k dispozícii blok, ktorý účtuje sviatky, udalosti a návyky. (Napríklad: „Budem chorý na zimnú sezónu do marca – dovtedy budem chystám ísť niekde zahreje.“)

Vo februári môžu byť dva týždne. V lete to môžu byť dva mesiace. Jar, ako aj jeseň má tendenciu byť plná konferencií, ako aj na trhu, takže som oveľa opatrnejší pri týchto časových obdobiach. Akonáhle presne pochopím, koľko času mám, dokážem zistiť, aký typ výletov by najlepšie fungoval.

Tip: Aj keď neexistuje žiadny vzorec na zistenie presného najdostupnejších čas na kúpu letu zakaždým (a každý, kto vám povie, že to leží), najlepšie cestovné sa ponúka zhruba šesť týždňov až tri mesiace vopred.

ČAS VETÉ PODMIENKA PRVÉ

Počasie je najdôležitejším prvkom presne toho, ako plánujem svoje výlety. 90% času cestujem buď v hlavnej sezóne alebo sa zúčastňujem sezóny. (Jedna nedávna výnimka bola moja cesta do Južnej Afriky, ktorú som vzal v júli, pretože môj Buddy Beth je inštruktorom a potrebný na cestovanie v lete. Fungovalo to dobre, ale vždy som to nemal šťastie.)

Niektorí cestujúci sú oveľa univerzálnejší s poveternostnými podmienkami ako ostatní – vyžadujete, aby ste objavili svoju vlastnú úroveň pohodlia. Británia, ako aj Írsko, spolu s väčšinou severnej Európy, sú náchylní k zamračeniu, daždivého poveternostného stavu, ako aj k tomu, že majú veľa vecí na interiéroch. Malé plážové mestá počas monzúnovej sezóny, nie toľko.

Osobne, ak plánujem únik na pláži alebo výlet do vonkajšieho cieľa, nikdy to nebudem počas mimosezónnej sezóny, pretože nechcem, aby som sa vo vnútri uviazol, keď prší.

Príklad: Minulý rok som v novembri odcestoval do Koh Lanta v Thajsku. V novembri sa mi páči Koh Lanta, pretože je lacnejšia, je menej zaneprázdnená, prší iba približne každé 2-3 dni, ako aj pruhové oblaky spôsobujú oveľa lepšie západy slnka.

Pridať na pracovnú cestunullnull

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *