Entertainment

Plánovanie nášho nezávislého treku v Mongolsku

V našej ďalšej ceste cez Mongolsko, Rusko, Strednú Áziu a Irán. Možno žiadna časť tejto cesty som viac nadšená, ako 5-8-dňová expedícia, ktorú plánujeme v Mongolsku! Plánujeme sa vydať z rieky Chuluut v provincii Archangai v Strednom Mongolsku až po Terkhiin Tsagaan Nuur, rybolov a kemping po ceste.

Museli sme začať úplne nový druh výskumu pre tento typ cestovania-ultra ľahké, sebestačné pečenie. Momentálne kupujeme nové tašky, ktoré budú v skutočnosti podstatne menšie ako naše súčasné batohy. Objednávame si tašku Osprey Farpoint 55L pre seba a tašku Osprey Kestrel 32L pre darce.

Moja taška bude o 15 l menšia ako moja súčasná taška (Deuter Traveler 70 l), zatiaľ čo Dariece bude mať takmer polovicu veľkosti jej súčasnej tašky MEC 65L.

Na vrchole nákupu nových tašiek sme sa tiež naložili na nový výstroj vrátane ľahkého stanu, spacákov, spánkových rohoží, riadu, vankúšov na tábory a ďalších. Objednávame si aj dehydratované jedlá v horskom dome, aby sme nás udržali počas treku.

Kúpil som si tiež všetky nové rybárske vybavenie tu v Číne a som nadšený, že sa vrátim späť do tohto fantastického športu. V Mongolsku je veľa obrovských rýb, niektoré dosahujú 190 libier!

Foto s láskavým dovolením National Geographic
Náš štýl balenia sa úplne zmenil z našej poslednej cesty a vyvinul sa v nový, ultraľahký štýl, ktorý si myslím, že nám bude lepšie vyhovovať budúcim cestám. 70L taška je jednoducho príliš veľká na takmer každú cestu.

Niektoré z našich nových výstrojov
Keď dokončíme nákup všetkého nášho nového výstroja, zverejníme intenzívny zoznam baliacich a výstrojov pre všetky položky, ktoré kupujeme. Toto bude ideálny zoznam pre ľudí, ktorí idú na podobných viacdňových trekoch. Strávil som hodiny a hodiny skúmaním každého produktu, takže budem môcť čitateľom ušetriť čas a peniaze zverejnením toho, čo som sa naučil tu na kozách na cestách!

Pokiaľ ide o trek:

Doteraz plán (vždy sa môže zmeniť) je ísť do TsetSerlegu a stráviť pár nocí tam len aklimatizáciou a prípravou na náš trek. Potom chytíme cestu do mesta Chuluut, kde začneme túru. Plánujeme sledovať rieku Chuluut a potom sa spojiť s riekou Tsuman, než narazíme na jazero a trochu tam cestujeme. Celkový trek bude okolo 95 km a očakávame, že to bude trvať najmenej 6 dní, pričom si budeme venovať čas a rybolov.

Prezrite si trek pozdĺž rieky Chuluut vo väčšej mape

V jurtách bude žijúcich veľa kočovných ľudí pozdĺž rieky a dúfame, že sa budeme môcť stretnúť s niektorými Mongolčanmi a možno ochutnať nejaké podivné mongolské jedlo.

Ak tento trek pôjde dobre, otvorí sa pre nás a náš štýl cestovania úplne nové možnosti! Absolútne milujeme vonku, aby sme mohli začať hľadať vychodenú cestu, ako je táto, a vysvetľujeme, ako sa dajú robiť nezávisle a s rozpočtom.

Nenašli sme žiadne informácie o ľuďoch, ktorí robia tento trek v Lonely Planet alebo kdekoľvek online. Práve sme prehľadali cestu pomocou Mapy Google a získali sme určité cenné informácie z Cam v Mongolsku-Travel-Advice.

Pred našou cestou nám zostali iba 2 mesiace a vzrušenie rýchlo buduje! Po 2 cestách, ktoré trvajú viac ako celoročne, sme ocenili radosti a tlaky procesu plánovania a milujeme čas strávený vymýšľaním všetkého.

Tento trek určite bude epický a po tom, čo skončíme, zverejníme všetko, aby sme zostali naladení!

Mongolsko, Stredná Ázia a Irán: Zoznam úloh úloh

Páči sa mi tento príspevok? Pripnúť!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na cestách je spolupracovníkom Amazonu a tiež pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že zarobíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu a kúpite sa od týchto maloobchodníkov.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *