Entertainment

Najlepšie aktivity na Blízkom východe pre dobrodružné feťáky

, či to Bungee skákajú zo stotého poschodia budovy, škálovanie úbohých hôr alebo jazda na šialených horských dráhach, existuje určitá výzva na vzrušujúce dobrodružstvá, ktoré dostanú niektorých ľudí zavesených na zhone. Vaše zmysly sú na vysokej pohotovosti, vaše srdce búši, možno sa bojíte, možno nie, ale cítite sa tak nažive.

Je trochu divu, že niektorí ľudia pôjdu nad a ďalej, aby hľadali aktivity, ktoré spôsobili zvýšené vzrušenie. Ak ste jedným z nich, pravdepodobne budete vždy hľadať spôsob, ako získať túto konkrétnu vysoko kamkoľvek.

Blízky východ bol vždy trochu záhadný a zaujímavý, so značkou premiešajúcich kultúr a bohatej histórie. Je ideálny pre zvedavých cestujúcich, ktorí hľadajú dobrodružstvo. V dnešnej dobe moderné a prírodné zázraky regiónu získavajú pozornosť ako nadchádzajúcich oblastí, ktoré sa môžu zvolať adrenalínových feťákov.

Ak máte pocit, že sa odvážite odškrtnúť tento zoznam, Wego, najlepšia stránka vyhľadávania cestovania na Blízkom východe a Spojených arabských emirátoch, vám pomôže nájsť najdostupnejšie lety a hotely v regióne. Počítajte so mnou, nebudete chcieť nechať ujsť žiadnu z týchto aktivít na Blízkom východe, aby ste zvýšili svoj srdcový rytmus.

Via Ferrata, Omán

Kombinácia Ománovej dynamickej topografie s úžasným Vista, prostredníctvom Ferraty v Jebal Akhdar je Dream Adventure. Cez Ferrata je mix medzi horolezectvom a turistikou: zabezpečená horolezecká cesta tu prešla horolezcami, ktorí sa pripevňujú k káblovým televízorom, ktoré sa tiahnu cez hory, pričom sa pri použití pásu a oceľových svoriek.

Budete musieť uchopiť oceľové káblové televízory a sledovať svoju cestu pozdĺž otvoru jaskyne, jeden spona naraz. Keď sa prejdete, kurz sa hadie okolo zubatých skalných útvarov a prispieva k výzve a vzrušeniu.

Posadené 2 000 metrov nad hladinou mora v pohoria Al Hajar v Ománe, cez Ferratu je najvyšší na Blízkom východe. Nielenže je to úžasná šanca otestovať svoju výdrž a nervy, je to tiež vzrušujúci spôsob, ako sa zohľadniť na Ománove úžasné kaňony z výrazného hľadiska.

Skydiving nad Palm Jumeirah, Spojené arabské emiráty

Je prakticky nemožné mať zoznam aktivít nasiaknutých adrenalínom bez toho, aby sme diskutovali o pančuchách. Ak si vychutnajte pocit, že ste vnuk, ktoré sa vyskytujú, urobí to skákanie z lietadla z akéhokoľvek miesta parašutizmu. Ale pre niečo navyše zamierte do Dubaja, kde sa zdá, že mrakodrapy sú vždy v súťaži, aby boli najvyššie.

Budete tu riadení skúsenými trénermi, hoci odvážlivci by sa mohli vylákať, aby si vybrali sólové pančozičky. Palmová zóna v blízkosti renomovaného ostrova Palm Jumeirah je obzvlášť populárna zóna kvapiek. Samotný veľkolepý výhľad urobí skok z nadmorskej výšky 4 000 metrov prakticky ako vôbec nič.

Kaňoning vo Wadi Mujib, Jordánsko

Keď sú v Jordánsku, úcta a pôžitok sú prakticky zárukou. Staroveké mesto Petra, Wadi Rum a Mŕtve more sú najvyššími vrcholmi, ktoré sa majú objavovať, ale už ste už počuli o Wadi Mujib?

Gorta Wadi Mujib Gorge, ktorá sa nachádza východne od Mŕtveho mora, obsahuje najnižšie prírodné rezervy na svete na 400 metrov pod hladinou mora. Teplo počas výletu do kopca smerom k roklle bude trochu náročné, ale akonáhle vstúpite do úzkeho, sviežeho kaňonu, nájdete vlastné ihrisko prírody. Môžete sa preniknúť alebo plávať cez potok, skĺznuť dolu klzké hladké skaly a abseil cez vodopády k obsahu vášho srdca. Pod dohľadom vášho sprievodcu samozrejme.

Sólo hlbokého voda, Omán

Akýkoľvek adrenalínový feťák, ktorý stojí za ich soľ, je určite oboznámený s zhonou, ktoré prinesie horolezectvo, kde je zvyčajne iba lano a osamotenie, ktoré vás uviazajú do bezpečia. Vezmite si to v záreze s hlbokým sólom: žiadne lano, len ruky, nohy a odhodlanie. Ak stratíte priľnavosť, je to úplne voľný pád do vody. Ak dosiahnete vrchol, výstupná trasa je tiež ponorom do vody.

Skúsení horolezci, ktorí hľadajú nové vzrušenie, sa hrnú na polostrov Musandam v Ománe. Pozdĺž pobrežného úseku vyčnieva útesy z oceánu, čo z neho robí obzvlášť atraktívne miesto na dobytie.

Svet Ferrari, Spojené arabské emiráty

Pre adrenalínových feťákov, ktorí nechcú vyliezť alebo skákať, ste vždy mohli jazdiť! Ferrari World na ostrove Yas v Spojených arabských emirátoch sa nachádza impozantná receptúra ​​Rossa. Pri 240 km/hodine za menej ako 5 sekúnd získate chuť F1 Rush mínus stresujúca konkurencia.

Cestujete s malými deťmi? Nie je to len jazda na bludníky srdca. Mladí budú milovať 4D kino a Ferrari Driving School, kde budú mať šancu riadiť zmenšenú verziu renomovaného automobilu. Nezabudnite umiestniť Ferrari na zoznam sviatkov v Abú Zabí, je to druh druhu zážitku.

Dune Bashing v Liwa, Spojené arabské emiráty

Choďte trochu ešte viac na juh od Abu Dhabi, aby ste našli Moreeb Dune v Liwe. Je to najvyššie miesto pre Dune Bashing, kde budete sledovať aPrejdite si cestu do 4 × 4 jazdy cez rozsiahle piesočné ihrisko. Je tiež domovom každoročného podujatia Racing and Sand Sports, Liwa International Festival, takže žiadatelia o vzrušení sa tu každú zimu ocitnú v dobrej spoločnosti.

Známy za svoj 50-stupňový svah na vrchol, obrovská duna sama o sebe zastrašuje príležitostných pozorovateľov a vzrušuje nadšencov motoristov. Pri riešení Tal Moreeb, skúsenosti a rýchlosť sú kľúčové, ale aj húževnatosť, najmä keď sa zaoberáte 300-metrovou pieskovou stenou.

Ste pripravení na dobrodružstvo?

Blízky východ je rajom milenca histórie, ale ako viete z tohto zoznamu, je to tiež vynikajúce miesto, kam ísť, ak ste dobrodružstvo Junky! Pridajte trochu adrenalínovej ponáhľania sa k svojej výlete bohatej na kultúru a potešenie z inej strany Blízkeho východu. Nebudete ľutovať.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na cestách sú partnerom Amazonu a tiež pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že zarobíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu a kúpite sa od týchto maloobchodníkov.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *