Vianoce, Silvester, ako aj čokoľvek medzi

WOW! Vždy je úžasné presne, koľko rozmazaných Vianoc, ako aj Nový rok sú, keď sa pokúsite, ako aj na všetko sa pozerať na všetko – rovnako ako len od všetkých mlečných koláčov, ako aj brandy.

Každopádne, pretože toto je naše prvé vydanie na rok 2019, verili sme, že dohoníme, čo keď budete počas našej radostnej prestávky. Rovnako ako nebojte sa, nejde iba o tie mleté ​​koláče a brandy!

V tomto vydaní máme vianočné filmy, brunchy bez dna, krásne prerobenia v krčme Heritage, Storms, Buddha Bowls, ako aj programových ohňostrojov!

Dúfame, že sa tešíte z tohto pravidelného vydania, ako aj to, že váš rok 2019 sa začal vynikajúco.

Na zdravie – Jim a Christina XX

Je to predposledná noc pred Vianocami (áno, to naznačuje 22.!), Ako sme sa rozhodli dostať sa do „ducha“ vecí so zmiešaným nápojom a vianočným filmom v kine Golden Age, ako aj s barom v Surry Hills. Toto miesto je najlepšie za rohom, odkiaľ sme využívali na bývanie, takže je pre nás ešte oveľa viac nostalgie, ako sa tu vraciame, ako keby sme boli práve tu, aby sme sa pozerali … Dom sám!

Samozrejme by bolo neschopné nevyužívať vynikajúce zmiešané nápoje, ktoré majú v predpremiére Golden Age. Ich Negronis je metódou ísť.

Samotné kino je celkom v pohode. Je to v starej budove Paramount, kde sa filmy udržiavali a distribuovali. Toto prinieslo dozadu obrazovku, kde by vedúci pracovníci prišli na predbežné obrazovky nové vydania už v 50. rokoch, ako aj estetika, je tu stále silná. Saduje iba okolo 60 ľudí, takže si vyžaduje buď rezerváciu dopredu, alebo budete mať veľmi šťastie.

Kino Zlatého veku má zaujímavú históriu (môžete si vyskúšať tu), ktorá sa tiahne od 20. do 70. rokov.

Neverím, že existuje oveľa lepší vianočný film ako sám dom, aj keď Die Hard je tam celkom hore, rovnako ako sme nedávno zistili, že nevesta princeznej by sa mohla počítať aj ako chrimbo švihnutie – našiel som Ježiško na Nedávno stena vnukovej spálne. Aká lopatka!

Po filme (čo je to klasika), zamierili sme do Balmainu, aby sme skontrolovali ešte jednu starú klasiku. Výmenný hotel na ulici Beattie sa znovu otvoril. Opäť. Môžete nám mať na pamäti, že vám hovoríte o opätovnom otvorení v auguste po dlhom zatvorení.

To netrvalo dlho, ako sa dvere uzavreli, keď oveľa viac po asi 6 týždňoch. Našťastie však nad dverami je nové meno, ako aj veci nielen sľubne vyzerajú, ale tiež vyzerajú oveľa udržateľnejšie.

Hovorili sme s vládou Alana, ktorý plánuje vybudovať oveľa viac kooperatívneho aspektu v krčme, čo z nej v ideálnom prípade bude nielen rušnejšia. Všetci z nás vyžadujú oveľa viac.

Teší nás, že dvere tohto miesta zostanú otvorené. Je to krásna stará krčma. Uistite sa, že ste sa tam dostali, aby ste to skontrolovali – a držať krok s niekoľkými špeciálmi, ktoré ponúkajú za barom, ako aj v kuchyniach. Celkom skvelé veci!

Exchange Hotel, 94 Beattie Street, Balmain

Dnes ráno – deň pred Vianocami – urýchľujeme svoju metódu pred prístavom Sydney na východ – aby sme zvýšili pravdu – pre vianočné brunch s našimi pozoruhodnými dobrými priateľmi Danny a Vicki. Napriek inému počasiu je dnes v prístave ideálne na ráno.

Regatta Creast Bay je krásna reštaurácia nad vodou uprostred niekoľkých najkrajších súkromných jácht v prístave. Verím, že aj v zimnej sezóne by bolo toto miesto vynikajúcou oblasťou jedla … avšak v krásny letný deň, ako je dnes, je to najlepšie miesto.

Zaujímalo by nás presne, ako by sa deň mohol dostať oveľa lepšie, keď ruža začne prúdiť. Áno, je to len 10:00, sú však Vianoce! Až do konca marca 2019 Regatta poskytuje svoj brunch Rosé bez dna za 80 dolárov. Skontrolujte to tu, ako aj všetky ostatné veci, ktoré sa dali.

Jedlo, ktoré zahŕňa Rosé, je tiež vynikajúce. Od bitky Bouche z vanilkového jogurtu, ako aj granula (v situácii, ktorú ste vynechali raňajky) po Jamon, ako aj Gruyere plnené croissanty, stabilný tok červeného vína, ako aj zábavný konv Mal som dlho.

A práve od konca jedla neznamená, že je ružová. Prinesieme naše nápoje na krásny balkón a radosť zo slnka. Keď ste online v Sydney, je dosť jednoduché si spomenúť na to, aké krásne mesto to skutočne je.

Vďaka miest, ako je toto, ako aj vďaka Vicki, ako aj Dannymu za to, že prišli s plánom pre naše vianočné dobehnutie, ukazovateľ Splendor Sydney ponúka.

Skôr alebo neskôr (verím, že to bolo skôr) Rosé dôjde. Takže sa premiestnime do zmiešaných nápojov, ako aj na pivo. Mimoriadne múdre. Rovnako ako (pravdepodobne) po poludnie. comúplne prijateľné. Diskutoval som o tom, že sú Vianoce, však?

A najlepšie na Cue, sme tu: Štedrý deň! Rovnako ako úžasne, jediným fotografickým dôkazom, ktorý o tom máme, je tento: veľkolepý Pavlova (dobre urobená, Christina, ako aj jej mama), ako aj dosť úžasný koláč z jedľa Bundt od nášho kamaráta Stepha.

Mimochodom, Pavlova je od Christinej receptovej mamy, ktorý môžete objaviť tu. Rovnako ako zálievka, ktorá je novým obľúbeným Christinou, je citrónový tvaroh, ktorý vyrobíte so všetkými vaječnými žĺtkami, ktoré zostali z Pavlovej pusinky. Mimoriadne inteligentný.

So všetkými bláznivými Vianocami, Christina, ako aj ja som prišiel do hotela Woolwich Pier vo Woolwichi, aby som skontroloval úžasnú rekonštrukciu, ktorú tu urobili, a tiež ochutnať svoje úplne nové menu.

S výhľadom na kozie výbeh (vynikajúce meno), ako aj pohľad na most Sydney Harbour Bridge, balkón tejto starej krčmy je úžasný. Rovnako tak, že sa prispôsobili novým oknám na kríze, sa zaoberali znížením balkónovej balustrády, aby ste mohli mať výhľad, keď sedíte na obede.

Rekonštrukcie do krčmy s ňou idú všetku metódu. Z balkónového strešného systému, ako aj odklada sa do záhrady, na ktorú prídeme za minútu. Najprv však jedlo!

Ponuka bola vyvinutá tak, aby vo forme fascinujúceho konceptu kombinovaného konceptu. Časť francúzskeho bistra, časť japonská Izakaya. Rovnako ako program zdravá vrstva inovatívnej licencie pre tradičné krčmy, taliansky štýl, ako aj súčasné austrálske kuchyne Laissez Faire na zvýšenie vplyvu.

Vždy existuje nebezpečenstvo s Fusion Menu, kde miesto nechápe, čo chce byť. Avšak šéfkuchár Glenn Tabudlo udržiaval opraty najlepšie a viedol jedlo presne smerom, na ktorý sa zameriava, pričom z každej kuchyne berie to najlepšie.

Naše predjedlá, ktoré by sa mohli rýchlo zdieľať taniere alebo dokonca ľahké jedlo, sú vynikajúce. Moja burrata s pečenou zeleninou Mille Feuille, ako aj nadšene bohatým pestom, zasiahne miesto.

Christinaov tuniak Tartare má oveľa viac japonského vplyvu, ktorý sme chceli vyskúšať. Ponzu, ako aj wasabi s úplne rezanými rybami poskytujú slanú zing, zatiaľ čo ryžové sušienky, sezam, ako aj šašľa shishu položili povrch na japonskej hrane. Rovnako ako prikývnutie v smere na Francúzsko, chrumkavé zemiakové frity poskytujú tuniak ešte jeden médium pre vaše ústa!

Sieť, na ktorú sme vzali návrhy, sú hojné aj pekné. Kuchynská plocha zasiahla nádhernú oblasť integrujúcu štedrosť krčmy s jemnosťou a zložitosťou kuchyne reštaurácie na dobrej úrovni.

Moje surfovanie, ako aj trávnik – jedlo, ktoré som si nekúpil vo veku – je sviatok. Fillet Mignon Steak je hrubý a zreteľne vysoko kvalitné mäso. Na strednej strane stredne zriedkavého je to veľmi varené, čo je trochu hanba. Zvyčajne si vyberám svoje steaky zriedkavé, steak je však veľký, že je stále jemný, šťavnatý a chutný.

Obrovské krevety Yamba sú prakticky také mäsité ako steak, hoci jemne ochutená, ako aj biskupská omáčka z homára je vynikajúca. Jedlo tiež zahŕňa obrovské, robustné čipy „Pont Neuf“, ako aj dusené kapusta, ako aj listy repy.

Christina primárne je však niečo iné. Tri obrovské domáce ravioli plnené krevetom a lososom prichádzajú s praženými španielskymi paprikami, pažítkami, kyslými drobkami a údeným čedarom. Rovnako ako bohaté mäkkýše, ako aj vývar vanilkového masla, poskytujú výnimočné jedlo.

Naše gumové zbrane sa krútia na ukazovatele na dezert. Dekonštruovaný tvarohový koláč vyzerá časťou, s jasne červenou kupolou, úžasnými drobkami a čokoládovou čokoládou, avšak domáci sorbet je svieži a osviežujúci v takom horúcom dni – ako aj okrem toho, že jedlo pred ním pred ním.

Po obede sa pozrieme na krčmu, ako aj jej komplexné prestavby o niečo viac.

V kývnutí na rôzne inkarnácie hotela, ako aj na éry, dizajnéri Style Alexander & Co. urobili dobre na integráciu predkov móla z 18. storočia, ako aj jeho domácich atmosféry, zatiaľ čo sa stále modernizujú, ako aj z neho urobili očarujúce miesto na večeru. Grand Staircase s pozoruhodnou nástennou maľbou, Art Deco Lights, ako aj s vystavenými tehlami skutočne postavil pódium.

Každý priestor – okrem starého baru, ktorý odišli tak, ako to bolo – sa stalo. Vďaka baru je moderne vyzerajúca večera v krčme ľahká a jasná, ideálna pre rodiny s rodinami.

Vonku je pivná záhrada priestranná a má veľa tieňa, vhodné pre domáce stretnutia alebo večernú večeru v noci.

Páči sa nám ďalší dotyk, ako je značenie na stenách, detaily v nábytku, jemné osvetlenie, ako aj programové názory, ktoré prakticky každý priestor teraz vyťaží maximum.

Predtým to nebola zlá krčma, ale teraz je to tá, ktorú odporúčame všetkým. Je to vynikajúca oblasť pre očarujúce jedlo, pre dobrých priateľovChyťte alebo – ako zdôrazňuje majiteľka Justine Laundy – ideálne pre obrovské domáce večierky: „Nie je neobvyklé, že v tomto hoteli uspokojujú štyri generácie.“

S iba deň alebo dva vľavo z roku 2018 je ešte čas, aby sme dohnali niekoľko dobrých priateľov pred koncom roka.

Vyskočili sme do mesta, aby sme strávili deň s našim kamarátom Tori, ktorý je koniec z Veľkej Británie. Vždy je skvelé ju vidieť, rovnako ako sa veľa zábavy.

V snahe priniesť nejakú kultúru do našich všeobecne dosť abstraktných rozhovorov, je organizovaná, aby nás uspokojila v umeleckej galérii NSW. Momentálne je tu zobrazenie domorodej umelkyne Judy Watsona s niekoľkými mimoriadne dojímavými kúskami.

Ak máte šancu, mali by ste ju skontrolovať.

Dnes večer máme návštevníka! Náš dobrý priateľ Rohan urobil cestu všetkou metódou z pláže. Aby sme rozpoznali jeho úsilie, uspokojili sme ho pri trajektovom prístavisku s pohárom šampanského. Je to najmenej, čo by sme mohli urobiť.

Rohan je skutočne jedným z našich najstarších priateľov, ktorých Christina uspokojuje len týždeň predtým, ako ma uspokojila!

Dnes večer máme ešte jedného návštevníka! Náš kamarát James – ktorý je z Melbourne. Podľa zástupcu je najstarším dobrým priateľom Christiny, ktorá je partnerom jej dobrého priateľa Julie, ktorej rozumela, pretože 7. ročník.

Prišli sme k našej regionálnej pizzerii – bol to koncept Jamesa („Výber životného štýlu, Jim“), ale páči sa nám metóda, ktorú si myslí. Pizze v Capello Ristorante na Darling Street, Balmain sú vynikajúce, ako aj reštaurácia, ktorá sa nachádza v starom koloniálnom pieskovcovom mestskom dome, je typicky Sydney.

Na to celkom James Balmain Experience sme ho priviedli na ďalšie regionálne miesto: Euforia Cafe, ktorá je práve na ceste z Balmain East Ferry Wharf. Zatiaľ čo James, rovnako ako som odišiel na opečené sendviče, Christina sa rozhodla vyskúšať jednu z ich nových misiek Budhu.

Vďaka základni čerstvých fazule, paradajok, mrkvy, quinoa, kukurice a kapusty získate možnosť pridať tri doplnky. Christina odišla na avokádo, Felafel a Hummus. Mimoriadne múdre. Môžete tiež skľučovať v Halloumi, slanine, vajciach … dosť čokoľvek, ale neverím, že skôr to, že zdravie a wellness vykopnú misku.

Práve včas sa stane 31. decembra. Rovnako ako s tým, búrky!

Mali sme každý cieľ vidieť nový rok na ulici oslava po ceste … Myslím si však, že je to teraz mimo kariet. Christina, rovnako ako ma blesk už predtým, rovnako ako naozaj nechcem, aby sa to znova stalo!

3… 2… 1! Teší Nový rok! Ohňostroj v prístave Sydney tento rok sú neuveriteľné. Je potrebné stáť v zdanlivo choreografickej dažďovej sprche, ktorá sa začala v rovnakom čase. Občas je obloha taká jasná, je to prakticky ako denné svetlo. Aká metóda vidieť nový rok.

Dúfame, že ste sa tešili z tohto týždňa (a tohtoročného prvého) vydania. Sme skvele v bazéne – rovnako ako aj ja na svojom štýle. Christina typ spôsobuje, že vyzerám zle!

Šťastný 2019 – Jim a Christina XX

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *