Entertainment

11 najlepších turistických trekov, ktoré môžete zažiť v Nepále

Nepál, je ideálnym miestom pre trekking, turistiku a horolezectvo. Ponúka nádherný výhľad na najvyšší vrchol na svete. Podobne sa dá oboznámiť s rôznorodou kultúrou a tradíciou nepálskej spoločnosti spolu s ich životným štýlom.

Foto: Valcker CC BY 2.0
V Nepále je veľa možností trekkingu, ktoré môžu oživiť vašu dušu a urobiť z vás čerstvú a novú. Možno vás zaujíma, ktoré z týchto hŕstkových možností vám vyhovujú najlepšie?

Vezmite si autobus, trajekt alebo trénujte na najlepšie miesta na svete
,

,

Nájdite moje cestovné lístky

To záleží!

Môžete si vybrať svoj trek v závislosti od vášho cestovného harmonogramu. Okrem toho zohrávajú dôležitú úlohu aj turistické trasy a rozpočet, ktorý vám vyhovuje perfektnému treku.

Pre vašu pomoc je tu zoznam 11 najlepších trekov v Nepále.

Obsah

1. Trek základného tábora Everest (EBC)
2. Trek okruhu Annapurna
3. Trek Langtang Valley
4. Ghorepani Poon Hill Trek
5. Trek Upper Mustang
6. Manaslu Circuit Trek
7. Upper Dolpo Trek
8. Annapurna Base Camp Trek
9. Trek Gokyo Valley
10. Rara Lake Trek
11. Mardi HiMal Trek
Posledné povedzme,

1. Trek základného tábora Everest (EBC)

Maximálna výška: 5 643 m

Priemerné trvanie: 12-14 dní

Najlepší čas: (marec a máj a október-november)

Trek Obtiažnosť: Mierne

Povolenie Trek: Tims, Povolenie vstupu do národného parku Sagarmatha

Hlavné body Trek: Namche Bazar, dedina Sherpa, Kala Patthar, Khumbu Glacier, Tengboche Kláštor

Everest Trek je jedným z najžiadanejších trekov v Nepále. Ak ste nadšencom dobrodružstva, mali by ste sa určite vydať na túto cestu. Aj keď trek niekedy môže byť niekedy trochu ťažký, na všetky na to zabudnete, keď budete mať šancu preskúmať ohromujúce prírodné scenérie.

EBC Trek začína vzrušujúcim letom na letisko Lukla. Tam, môžete sa vydať cez ohromujúcu krajinu, až kým nedosiahnete dedinu Phakding. Odtiaľ pôjdete do Namche Bazar, domy do etnických spoločenstiev Sherpa.

Na ceste sa dostanete cez chodník rieky Dudh Koshi. Cesta potom vedie k národnému parku Sagarmatha – prírodnému miesta svetového dedičstva UNESCO. Počas treku môžete zachytiť výhľad na ústa na Mount Everest. Nakoniec vás na vás čaká oslnivý pohľad v maximálnej výške Trek-Kala Patthar (5 643 m).

S najlepším a dobre vybaveným batohom a plánovaním odolným voči chybám môžete tento trek určite dokončiť s minimálnymi výzvami.

2. Trek okruhu Annapurna

Foto: Andrew a Annemarie CC BY-SA 2.0
Maximálna výška: 5 416 m

Priemerné trvanie: 14 dní

Najlepší čas: (marec a máj a október-november)

Trek Obtiažnosť: Mierne

Trek povolenie: acap, tims

Hlavné body Trek: Thorong La Pass, Kali Gandaki Gorge, Muktinath Temple, Jomsom, Rupse Waterfall

Circuit Trek Annapurna je ďalším slávnym trekom v Nepále. Trek začína od Besisharu a vedie vás k najhlbšej rokliny Kali Gandaki. Na ceste môžete zachytiť pohľad na Annapurnu, ktorý sa dostanem na 8 091 m na východ. Po dosiahnutí najvyššieho bodu Trek-Thorong La Pass, ktorý sa nachádza vo výške 5 416 m nad hladinou mora, sa vám bude páčiť viac.

Trek vás tiež odmeňuje úžasným výhľadom na Macchapucchre, Dhaulagiri, Manaslu a Langtang Himal. Nezabudnite, že trasa sľubuje majestátny výhľad na rad Annapurna v každom rohu. Podobne vás tento úžasný trek živí aj sviežimi pastvami a alpskými lesmi, ktoré revízujú dušu.

Circuit Trek Annapurna vám tiež poskytuje šancu, aby ste si zvykli na tradíciu a životný štýl spoločenstiev Gurung a Magar. Vždy je zábavné preskúmať ohromujúce miesto a dozvedieť sa viac o sociálnych aspektoch destinácie.

3. Trek Langtang Valley

Maximálna výška: 4 984 m

Priemerné trvanie: 10 dní

Najlepší čas: (marec a máj a október-november)

Trek Obtiažnosť: Mierne

Povolenie Trek: Povolenie vstupu Tims a Langtang Národný park

Hlavné body Trek: Kyanjin Gompa a Langtang Gompa, Sunrise View z Tserko Ri, Langtang Národný park

Výlet do údolia Langtang v údolí Langtang nie je tak ďaleko od hlavného mesta Káthmandu. Trasa začína zo Syabru besi a pristane vás v najvyššom bode Trek- Tserko Ri (4 984 m). To je miesto, kde si môžete vynášať oči úžasným výhľadom na východ slnka.

Hlavným vrcholom treku Langtang Valley je príležitosť vychutnať si nádherný výhľad na Annapurnas a Makalu. Okrem úžasných výhľadov na hory, Trek tiež udeľuje vystavenie jedinečnej kultúre Tamang a životného štýlu. Dostanete tiež šancu prejsť dedinu Helambu, domov ľudí Hyolmo.

4. Ghorepani Poon Hill Trek

Foto: Susanne CC By-ND 2.0
Maximálna výška: 3 210 m

Priemerné trvanie: 5 dní

Najlepší čas: (marec a máj a október-november)

Trek Obtiažnosť: Ľahká

Trek povolenie: acap, tims

Hlavné body Trek: Annapurna Sunrise Views, Rhododendron a Oaks Less

Ghorepani Poon Hill Trek je jedným z najlepších krátkych trekov v Nepále. Dokončenie tohto úžasného výletu, ktorý začína od Nayapul, trvá v priemere 5 dní. Cesta potomnullnull

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *