5 miest Game of Thrones, do ktorých môžete cestovať dnes

Game of Thrones, je pravdepodobne jedným z najviac hovorených televíznych relácií desaťročia. Premiéra sezóny osem prilákala rekordný počet viac ako 17,9 milióna divákov iba na HBO; Je zrejmé, že táto séria je obrovská a jej popularita je opodstatnená, pretože ide o vynikajúcu show.

Jednou z menej diskutovaných čŕt show je však jej veľkolepá scenéria, ktorá využíva prírodné kúzlo destinácií v Európe. Aby ste zabezpečili, že sa obáva obavy – aká je najlepšia metóda, ako sa zahrnúť do fantasy sveta hry Thrones? Odpoveďou je, samozrejme, cestovať do natáčajúcich destinácií.

Môžete cestovať okolo, aby ste osobne videli svet Game of Thrones. Táto séria využíva prírodné kúzlo, ako aj veľkolepú architektúru, takže miesta, na ktoré môžete ísť, sú mimo ľahkých miest natáčania; Sú samy osebe cestovné destinácie.

Tu je niekoľko natáčajúcich destinácií pre hru Thrones, ktoré nechcete nechať ujsť:

Severné Írsko: Tollymore Forest, Dark Hedges, ako aj dvere

Predtým, ako sa showrunneri vybrali Severné Írsko, aby natáčali, sa krajina, ako aj oblasti mimo Belfastu, neboli tak často skúmaní. Prehliadka urobila zázraky pre cestovný ruch v Severnom Írsku, najmä predvádzanie nádhernej povahy krajiny, ako je Tollymore Forest, ktorý sa vyskytoval v pilotnej epizóde GOT.

Jeden cestujúci v rozhovore poznamenal, keď chodil do Tollymore Forest, že „jedna vec, ktorá robí Game of Thrones tak výraznou, je to, že jeho svety sú rozpoznateľné. Práve tu sa môžete ponoriť; Je to koexistencia pravdy a fantázie “.

To je len pocit, ktorý získate, keď idete na veľkolepé miesta natáčania GOT. Nielenže sú príťažlivé samy osebe, ale môžete si tak rýchlo predstaviť na svete, pretože s natáčaním miest ako Tollymore Forest je presne to, ako to vyzeralo na obrazovke.

Ak elegantne idete za hranicami natáčania a na trochu vlastnej pátranie s mnohými oblasťami mimo vychodených tratí Severného Írska, môžete sa vydať na hľadanie dverí.

Jednou z najznámejších oblastí pre cestu v Severnom Írsku sú tmavé živé ploty, ktoré pozostávajú z bukých stromov 18. storočia, ktoré lemujú cestu vedúcu k kaštieľovému domu. Prispieva k strašidelne estetickej fotografii, ale bohužiaľ, cesta začala čerpať tak mnohých turistov, že keď búrka zasiahla v roku 2016, niekoľko stromov padlo.

Dvere Práca ponúkala to striebornú podšívku, zachránila drevo, aby vytvorila 10 dverí zložito zobrazujúcich scény zo show a umiestnila ich na miesta, ako sú hotely, ako aj krčmy po celej krajine, aby mohli hľadať cestujúcich. K dispozícii je mapa Game of Thrones Northern Írsko, ktorá ukazuje všetky miesta natáčania, ako aj všetky dvere spolu, takže cestujúci si môžu vyskúšať kúzlo krajiny, ako aj ísť do oblastí, ktoré predtým dostali trochu cestovného ruchu.

Pozri tiež: Top 5 krásnych výletov v Írsku

Chorvátsko: Dubrovnik, ako aj ostrov Lokrum

Chorvátsko je reakciou Európy na tropický pobrežný raj, pričom dalmatínske pobrežie ponúka najjasnejšie more, ako aj mnoho veľkolepej architektúry. Pravdepodobne to boli niektoré z dôvodov, prečo bolo vybrané južné mesto Dubrovník, ktoré predstavuje financovanie siedmich kráľovstiev.

V tomto okamihu sú Dubrovnik, ako aj hra o tróny tak vzájomne prepojené, že nemôžete prehliadať mesto na internete bez toho, aby to zvinulo výsledky o natáčaní miest, ako aj o cestovnom ruchu, avšak v prípade Dubrovníka to len prispieva k príťažlivosti mesto.

V centre mesta môžete objaviť jezuitské schody vedúce z námestia Gundulić do kostola St. Ignatius, kde sa natáčal jedna z najdrahších scén GOT, všeobecne známa „Walk of Hange“ z piatej sezóny. Putovaním so starým mestom môžete objaviť obedové alebo večere, ktoré zanedbávajú známe miesta, ako je Fort Lovrijec, tiež chápané ako červené držanie v Kingovom pristátí.

Okolo 600 metrov cez more leží ostrov Lokrum alebo mesto Qarth, pretože diváci môžu byť oveľa známe. Práve tu môžete objaviť repliku železného trónu, ako aj botanické záhrady, kde sa Daenerys Targaryen zúčastňuje oslavy v druhej sezóne.

V Dubrovníku je toľko scenérie, že pri kúpe, aby ste sa úplne ponorili a zažili všetko, možno budete chcieť vyskúšať výlet Cosplay s kostýmom Game of Thrones Special. Na tomto mieste môžete dať odev svojej preferovanej hry Game of Thrones, ako aj výlet s podobne vášnivou skupinou, čím sa zabezpečí, že vám nebude chýbať žiadny typZo známych miest.

Vidieť mesto s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi je vždy skvelou metódou cestovania, avšak na získanie motivovaného výletu môže byť zábavná metóda na výrobu vlastnej fantázie. Kliknutím doprava tu nájdete oveľa viac o výlete so ziskom prístupu k Dubrovnikovi.

Island: Za múr

Všetko, čo sa stalo „severne od steny“ v sérii, bolo natáčané na Islande. Wildling Camp bol zasadený do Dimmuborgiru, ako aj v jaskyni Grjótagjá, kde Jon Snow, ako aj Ygritte, sa odhodil, aby mal nejaký osobný čas …

Rovnako je tu horská Arrowhead Mountain, kde sa stal tvár medzi Jonom Snowom, ako aj nočný kráľ, ako aj Vik s čiernymi plážami, ktoré ponúkajú veľkolepé pozadie v sezónach 5 – 7.

Island je rozprávková destinácia a nie je žiadnym prekvapením, že sa využila ako nastavenie pre väčšinu epizód Game of Thrones. Toto je ešte jedna časť sveta, ktorý až do natáčania tejto prominentnej série nevidel veľa cestovného ruchu.

Španielsko: Bravos, Dorne aj ďalšie

Nie mnohí ľudia uznávajú, že Španielsko bolo najlepším filmovým priestorom pre epizódy. Počas vašej ďalšej cesty nezabudnite ísť do Girony, aby ste videli skutočný život fantastický september v Baelore, ako aj mesto Bravos! Meander dole po úzkych, kľukatých pruhoch, ako aj predstavte, aké to bolo natáčať tu.

Potom je tu baskická krajina, ako aj jej dlhé schodisko, kde sa natáčali množstvo scén z Dragonstone. Navyše nechcete nechať ujsť dom Tarly v Barcelone alebo boj proti zvuku v Mareele, ktorý sa natáča v Seville (aj keď zvuk v skutočnom živote nie je takmer taký obrovský, ako CGI vyrába pre túto sériu.

Ste pripravení zmeniť svoje fantázie na realitu?

Cestovanie za fandom je vynikajúcou metódou na videnie oblastí miesta, ktoré by ste nikdy nedosiahli. Majte na pamäti bezpečne aj úctivo cestovať, choďte z vychodenej dráhy a objavte ostatných, ktorí sa chcú pripojiť k vášmu hľadaniu. Dostupné miesta naznačuje, že je oveľa izolovanejší a zvláštny, čo z vás robí oveľa viac prieskumníka ako turista.

Navyše, pešia turistika na nádhernú scénu alebo obliekanie a tiež skontrolovať krásny ostrov sa zdá byť oveľa oveľa zábavnejšia ako sedieť na ľahkom výletovom autobuse a robiť presne tú istú starú vec ako všetci ostatní – alebo len prezeranie show Vaša televízia.

Obrázky v tomto krátkom článku s láskavým dovolením spoločnosti Shutterstock.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste je partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To znamená, že vytvárame provízie, ak kliknete na odkazy na náš blog, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *