Entertainment

Ako som ušetril 13 000 dolárov na cestovanie za pouhých sedem mesiacov

Adventurous Kate pozostáva z pridružených odkazov. Ak prostredníctvom týchto odkazov uskutočníte nákup, zarobím vám províziu bez ďalších nákladov. Vďaka!

Zdieľajte na Twitteri
Zdielať na Facebook-u
Zdieľať na Pinterest
Zdieľajte e -mail

Ako som bol schopný ušetriť dosť peňazí na dlhodobé cestovanie? To, že to bolo veľmi málo, bolo to, že je to cestovný blogger. Keď som začal Adventurous Kate, mojím cieľom nebolo žiť z môjho blogu (nie že by som proti tomu namietal!) – malo to spustiť jeden z najlepších svetových blogov.

Mojím pôvodným plánom bolo cestovať juhovýchodnou Áziou sedem mesiacov. Rozpočoval som 1 000 dolárov mesačne (v spätnom pohľade, musím mať rozpočet bližšie k 1 500 USD) plus letenky do az Ázie (1 500 USD), cestovné poistenie (800 dolárov), výstroj (700 dolárov), platby za pôžičku študentov za sedem mesiacov (1 232 USD) a niektoré Extra finančný vankúš (1 500 dolárov – musí mať rozpočet 2 000 alebo viac).

Mojím cieľom bolo ušetriť 12 800 dolárov – čo som klesol na 12 500 dolárov, keď som utratil o 280 dolárov menej, ako som čakal na letenku.

Vo februári som začal s veľmi malými úsporami, keď som práve splatil dlh. Od februára 2010 do septembra 2010, v období iba siedmich mesiacov, sa mi tieto peniaze podarilo ušetriť.

Budem s tebou 100% úprimný a ukážem ti, ako som to urobil.

6. februára – mimochodom, ten istý deň dobrodružná Kate bola naživo – začala som novú prácu ako manažér účtu v marketingovej agentúre Search Marketing mimo Bostonu. Môj plat bol 50 000 dolárov (zo 48 000 dolárov v mojej poslednej práci) a moja platba v domácnosti po zdanení bola takmer presne 3 000 dolárov každý mesiac alebo 1 500 dolárov za každú polomesačnú výplatu.

V tom čase som stále šetrí na výlet RTW, ktorý by som si jedného dňa vzal „jedného dňa“ alebo byt alebo byt v New Yorku, ktorý by som dostal so svojou sestrou. Rozhodol som sa agresívne zachrániť. Až do marca som sa rozhodol cestovať po juhovýchodnej Ázii namiesto toho sedem mesiacov a začať v októbri.

Mesačné výdavky

Mojou prvou úlohou bolo zistiť moje základné výdavky. Boli takto:

Nájomné (polovica split s jednou spálňou alebo byt vo Fenway, Downtown Boston): 800 dolárov

Utility: App. 100 dolárov

Študentské pôžičky: 176 dolárov

Charliecard (verejný tranzitný priechod): 59 dolárov

Telocvičňa: 90 dolárov

Netflix: 10 dolárov

Chiropractry: 80 dolárov

Jedlo: App. 300 dolárov

Spoločenské aktivity a improvizované nákupy jedla (bary, filmy, chodenie na obed alebo večeru, noci s priateľmi): 200 dolárov

Rôzne výdavky: 150 dolárov

Celkom: 1 965 dolárov

Keby sa mi podarilo vychutnať si svoje výdavky, bol by som schopný ušetriť 1 000 dolárov mesačne. Keby som zmenil svoj životný štýl, bol by som schopný ušetriť ešte viac.

Zmena môjho životného štýlu

Pozrel som sa na svoje výdavky a videl som, že mám veľa spôsobov, ako orezať svoje výdavky. Bolo ľahké eliminovať veci, ako sú výlety do Vegas a koktaily v luxusných baroch s dievčatami. Každodenné veci boli oveľa ťažšie.

Pokiaľ mi to zlomilo srdce, vzdal som sa členstva v telocvični. To bol jediný čas, kedy som kedy bol vo forme-našiel som telocvičňu, ktorú som miloval, dámska telocvičňa s množstvom zábavných kurzov. Bolo smutné vzdať sa.

Prestal som nakupovať v drahých obchodoch s potravinami, ako sú Whole Foods, a prešiel som na Super-CEAP Trader Joe’s.

Prestal som chodiť. Býval som na OKCupid a neustále som chodil na dátumy. Zatiaľ čo veľa ľudí trvalo na tom, aby zaplatili za všetko, vždy by som sa zapojil do druhého kola nápojov alebo oveľa viac jedla. To sa rýchlo pridalo.

Zmenil som svoje spoločenské a potravinové návyky. Namiesto toho, aby sme chodili na večeru s priateľmi, išli by sme na kávu alebo len narazili a vychutnali si filmy doma. Namiesto toho, aby som sa zastavil na burrito na ceste domov z práce, mal by som jeden z baklažánov Parmesanov Trader Joe, ktorý som si kúpil.

A veľa výrazne som sa rozhodol, že keď skončila môj nájom, rozhodol sa dostať domov. Finančne aj logisticky to malo zmysel a nebola to veľká obeta, pretože moja rodina žije hneď za Bostonom.

Moja nájomná zmluva sa mala skončiť 31. augusta, čo naznačuje, že moje posledné platenie nájomného bude 1. júla (pretože som už zaplatil nájomné minulý mesiac). Očakával som aj úplný bezpečnostný vklad späť (775 dolárov). Potom som mohol vstúpiť domov k niektorým z mojich rodičov.

Poznámka: Toto je časť, v ktorej veľa ľudí povedalo: „Och, žila so svojimi rodičmi, takto zachránila, zvyšok tohto diela je irelevantný.“ Frajer. To bolo sedem týždňov zo siedmich mesiacov. Urobil som to preto, že môj nájom sa skončil 31. augusta a moja cesta sa začala 20. októbra. Naozaj som našiel ďalší byt a všetky svoje veci tam zasadil na menej ako dva mesiace?

Mal som veľké šťastie, že som mal možnosť vstúpiť domov. Ak nie, spal by som na pohovkách priateľov a zaplatil by som za to.nullnull

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *