Projekt prípadovej štúdie NM: Posunutie myslenia a vytváranie rozpočtov

Uverejnené: 11/3/15 | 3. novembra 2015

Pred niekoľkými mesiacmi som oznámil nový program prípadovej štúdie, v ktorom by som pracoval s prierezom čitateľov a pomohol im plánovať a vykonávať ich výlety, prechádzal ich všetkými fázami cestovného plánovania a vytvoril cestovnú mapu smerom k ich snu .

A ja som povedal, že na ceste by som sa podelil o ich príbehy ako spôsob, ako inšpirovať a pomôcť vám naplánovať si vlastnú cestu.

Pred štyrmi mesiacmi som vás predstavil účastníkom prípadovej štúdie a teraz je čas vás aktualizovať o ich pokroku! Som nadšený, že sa s vami podelím o svoje príbehy.

Jianne

Jianne je 27-ročná kancelárska pracovníčka z Manily, ktorá sa budúci rok snaží vziať si dvojtýždňovú dovolenku. Žije na Filipínach, nemá prístup k hackerstvu cestovného ruchu, ale má množstvo vízových obmedzení a slabú menu. A vzhľadom na to, že jej rodina jej nedovolí uviesť zoznam bytu alebo byt na Airbnb, museli sme byť kreatívni.

Prvým krokom však bolo prinútiť Jianne, aby zmenila svoje myslenie vzhľadom na to, že je trochu spender. Rád nakupuje!

Mojím prvým cieľom bolo dostať ju do rozpočtu a zmeniť jej výdavkové správanie. Potrebovali sme ju prinútiť, aby utrácala iba za jej potreby a posilnila myšlienku, že akékoľvek ďalšie výdavky oneskorili jej cestu.

Nemôžete vedieť, čo znížiť, ak neviete, kam peniaze idú, takže som dostal Jianne, aby sledovala všetky jej výdavky, aby sme videli, kde je nízko visiace ovocie. Okamžite sme obmedzili filmy, stravovali sme jazdy taxíkom a jej nakupovanie. Jianne nikdy nesledovala svoje výdavky, takže ideálne sme videli, že existuje aj veľa malých vecí, ktoré by mohla orezať bez zmeny svojho životného štýlu.

Na začiatku začala Jianne silné, ale za posledných pár mesiacov narazila. Prestala sledovať svoje výdavky, vyšla o niečo viac a celkovo spadla z vagóna.

Ale dokonalosť nie je cieľom a ona si uvedomila svoje chyby. Teraz je odporúčaná a zvážila, že to začalo tvrdšie pracovať pri sledovaní a znižovaní jej výdavkov. Dať to svojimi slovami:

Za posledné mesiace sme sledovali a snažili sme sa znížiť moje výdavky. Spočiatku to znelo ľahko, ale keď som to začal robiť, bolo to ťažšie, ako som si predstavoval. Bolo to cenné zamerané na moje zbytočné výdavky – nielen na cestu, ale aj ako osobnú rutinu. Uvedomil som si, že potrebujete odhodlanie a zamerať sa na to, aké sú vaše priority, keď sa snažíte minúť, dokonca len na občerstvenie.

Posun toho, ako sa pozeráte a míňate peniaze, je tvrdý proces. Zrušime veľa zlých návykov a očakával som niekoľko poklesov. Ale sme opäť späť na ideálnej trati.

A to je nevyhnutné zapamätať si – je ľahké vytvoriť tento nový rozpočet a myslieť si, že sa zmeníte cez noc – ale nie ste. Trvá to čas, a ak narazíte, je lepšie ustúpiť, uvedomiť si svoju chybu a začať čerstvé. Jianne nemusí byť peňažne bližšie k svojej ceste, ale je duševne oveľa bližšie a mám pocit, že sme sa otočili za roh.

Rozruch

Diane, 59-ročná z Kanady, má fixný príjem. Ona a jej manželka žijú v prírode na svojom dôchodku. Neexistuje spôsob, ako by zvýšiť svoj príjem alebo využiť veľa výhod zdieľania, ako je Airbnb (a to nie je niečo, čo by vlastne chcú urobiť).

Diane snívala o cestovaní už roky, ale nikdy si nemyslela, že je v jej pochopení. Rovnako ako Jianne, aj Diane musela nájsť spôsob, ako minimalizovať výdavky, aby mohla ušetriť veľa svojich obmedzených príjmov. Má účet dôchodkových sporov, ale chceme sa vyhnúť tomu, aby sme sa do toho čo najviac zabránili, pretože to musí trvať veľa rokov!

Rovnako ako v prípade Jianne sme začali sledovať jej výdavky. Dostala cenovo dostupnejší telefónny plán, prestala jesť, začala plánovať jedlo, aby sa vyhla nepotrebnému jedlu, a prestala robiť zbytočné nákupy z dolárneho obchodu.

Okrem toho, vzhľadom na to, že je v Kanade, sme jej dostali kartu TD Aeroplan (karta Travel Credit skóre), aby mohla začať s míľami k míle smerom k bezplatnému letu do Austrálie v budúcom roku.

Je to skutočne dôležité, pretože vzhľadom na to, že je na pevnom príjme, je toho len toľko, čo môžeme ušetriť, ale vzhľadom na to, že máme rok, kým nezmizne, čo nám dáva dostatok času na to, aby sme dostali míle na bezplatné lety.

Diane nechala peniaze na stole tým, že zaplatila za svoje výdavky debetnou kartou.

Diane pracovala naozaj tvrdo a zaznamenala mimoriadne výsledky. Z šetrenia 20-50 dolárov CAD mesačne na úsporu viac ako 500 dolárov CAD! Naučila sa zostaviť všetko ako „to odvádza z mojej cesty“ a jej rodina bola skutočne na palube s ňou.

Most importantly, she’s convinced her spouse to cut back on his smoking. Not only is this phenomenal from a health point of view but financially it saves them a lot of money that can go toward her Australian dream trip. once her spouse realized how much he was spending on cigarettes and how much this indicated to his wife, he cut back a lot.

Here are her ownslová o jej pokroku:

Už viac ako 10 rokov som povedal, že chcem ísť na svetový výlet a vďaka Mattovi môžem teraz povedať, že sa to stane. Pomohol mi viesť mi prekážky myslenia, že nemám dostatok času ani peňazí. Ukázal mi spôsoby, ako znížiť zbytočné výdavky, ktoré pomohli financovať moju cestu a dokonca žiť lepšie, keď sa vrátim. Môj manžel znížil svoje fajčenie, mám svoju prvú kartu kreditových skóre odmien a nakoniec mám pocit, že v budúcom roku dosahujem pokrok smerom k svojej snovej ceste do Austrálie.

Vzhľadom na pevný príjem spoločnosti Diane nie je toho veľa, čo môžeme urobiť, ale znížiť výdavky. Už sme ušetrili 3 000 dolárov a pri súčasnej sadzbe pridáme na jej bankový účet ďalších 5 000 dolárov.

Hrebeň

Jeremy sa rozhodol ukloniť sa z programu prípadovej štúdie. Dúfam, že sa dostane tam, kam chce ísť!

Sander a Jolien

Tento pár z Holandska je v úžasnej podobe. Pracujú, až kým neodídu, a zarobia oveľa viac ako dosť peňazí, aby si mohli dovoliť svoju cestu. Skutočne nepotrebujú moju pomoc na finančnej strane, aj keď som im pomohol zlepšiť sa pri sledovaní ich výdavkov (čo sa im páči), vytvorte si samostatný bankový účet pre svoje úspory a vyriešili optimálny rozpočet na ich cestu .

Sú na dobrej ceste odísť v júni s množstvom finančných prostriedkov. Tu sú ich vlastnými slovami:

S Mattom pracujeme už viac ako štyri mesiace. Pomohol nám poskytnúť informácie o našich financiách. Týmto spôsobom by sme mohli znížiť naše výdavky zrušením zbytočných výdavkov, ako je káva, aby sme šli na vlakovú stanicu alebo zmrzlinu. Matt nám tiež dal úžasný tip: Zláka všetky výdavky, ktoré chcete urobiť. Ak ho hodnotíte 7 alebo vyšší, môžete ho získať. Nižšie, nemôžete. To je niečo, na čom musíme pracovať neustále, pretože je skutočne ľahké získať niečo na impulz.

Keď som ich prinútil presunúť sa do oveľa rozumnejšieho myslenia, minimalizovali sme naše hovory na kontroly raz za mesiac, ale od januára sa začneme pozerať na lety, výstroj, poistenie, pracovné víza a všetko ostatné.

Brandonova rodina

Okrem týchto aktualizácií vyššie, dnes vás predstavujem Brandons, nových členov programu prípadovej štúdie. Chcel som si tiež získať rodinu, aby som ukázal, že nejde iba o to, aby ste boli mladí alebo cestovali sólo.

Brandoni sú stredoeamerický pár z Indiany s dvoma mladými synom. Manžel, Michael, je na dôchodku a manželka Jennifer je učiteľkou, ktorá si vzala rok voľno, aby preskúmala svet so svojimi synmi pred jej najstaršími na strednú školu.

Jennifer robí veľa plánovania, takže s ňou budem pracovať na tom, ako ušetriť štyri, dostať sa do cestovného hackerstva, aby som získal body a míle a zaoberal sa rezerváciou a funkčnými aspektmi cestovania.

Mimo hypotéky nemajú žiadny dlh a ušetria zhruba 2 000 USD mesačne, zatiaľ čo na cestu už ušetrí 10 000 dolárov. Keďže chcú tráviť dlhší čas v Európe, majú pred odchodom v septembri 2016 dlhšiu cestu!

Myslím, že budú dobrým príkladom pre iné rodiny, ktoré, aj keď možno neplánujú rok, môžu vidieť, ako si dovoliť výlet na štyri, znížiť svoje výdavky a využívať cestovné hackerské nápady na zníženie nákladov na let a ubytovanie!

***
Takže to je pokrok každého. Prvým skutočným krokom k úspešnému svetovému cestovaniu je získanie vašich financií v poriadku. To bola výzva za posledných 3 až 4 mesiace.

Ale teraz, keď sú všetci na ideálnej trati a šetrí peniaze, môžeme vstúpiť do ďalšej fázy a začať plánovať skutočnú cestu. Tam začína skutočná zábava!

Až do ďalšej aktualizácie!

– Matt

Ako cestovať po svete za 50 dolárov denne

Môj najpredávanejší sprievodca v brožúre New York Times po World Travel vám ukáže, ako zvládnuť umenie cestovania, aby ste vystúpili z vychodenej cesty, ušetrili peniaze a mali hlbší cestovný zážitok. Je to váš sprievodca plánovaním A to Z, ktorý BBC nazval „Biblia pre cestujúcich v rozpočte“.

Kliknutím sem sa dozviete oveľa viac a začnite ho čítať ešte dnes!

Zarezervujte si cestu: logistické nápady a triky
Zarezervujte si svoj let
Nájdite lacný let pomocou SkyScanner. Je to môj obľúbený vyhľadávací nástroj, pretože vyhľadáva webové stránky a letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy viete, že žiadny kameň nezostane nezostáva.

Zarezervujte si ubytovanie
Svoju hostel si môžete rezervovať s Hostelworld. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, použite Booking.com, pretože neustále vracia najlacnejšie ceny za penzióny a hotely.

Nezabudnite na cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás zabezpečí proti chorobám, zraneniu, krádeži a zrušení. Je to podrobná ochrana v prípade, že sa niečo pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho v minulosti musel používať veľakrát. Moje obľúbené spoločnosti, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Safetywing (najlepšie pre všetkých)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie evakuácie)

Ste pripravení rezervovať si cestu?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete najlepšie spoločnosti, ktoré môžete použiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré používam pri cestovaní. Sú najlepší v triede a nemôžete pokaziť pomocouM na vašej ceste.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *