Entertainment

Zoznam úloh Travel: Central Asia

V závislosti od krajiny, do ktorej cestujeme, máme iný zoznam úloh. Niektoré z položiek zostávajú rovnaké (získanie očkovania, rozpočet na cestu, získanie cestovného výstroja atď.), Ale pre túto konkrétnu cestu, ktorá nás zavedie cez Mongolsko, Rusko, Strednú Áziu a Irán, je toho veľa Viac, čo je potrebné naplánovať, riešiť a premýšľať.

Nezdá sa, že by sme našli veľa, ak vôbec nejaké, aktuálne informácie o backpacting v tejto časti sveta, takže zostaneme dohromady všetky druhy informácií pre budúcich cestujúcich!

Kam na svete musíme ísť? Plánovanie cesty je vždy zábavné!
Tu je náš zoznam úloh Travel:

1. Naplánujte si cestu.

Museli sme premýšľať o tom, v ktorej krajine začať, kde bude počasie najlepšie pre činnosti, ktoré chceme robiť, a či môžeme vstúpiť po zemi alebo vzduchom.

Prišli sme s touto cestou, ktorá dobre funguje pre trekking, kemping, rybolov a putovanie po chrámoch a trhoch.

Naša cesta:

Čína → Mongolsko → Rusko → Kazachstan → Kirgizsko → Tadžikistan → Uzbekistan → Turkménsko (ak je naša žiadosť o víza schválená) → Irán → Turecko (?). Celkom sme sa nerozhodli, kam ísť po Iráne.

Plánovanie trasy a zistenie, kam ísť, je zábavná časť!
2. Získajte fotografie pasu.

Všetky tieto krajiny (s výnimkou Kirgizska) vyžadujú vízum na vstup do svojej krajiny. Keď požiadame o víza, budeme musieť s našimi príspevkami poslať 2 fotografie pasu. Veľkosť musí byť 3,5 cm x 4,5 cm. (Pri príchode do Turecka môžete získať vízum a nemusíte dodávať fotografie).

Nezabudnite získať pasové fotografie!
3. Kontaktujte veľvyslanectvá a nastavte víza.

Pre nás, ktorí žijeme v Číne, sú najbližšie veľvyslanectvá v Šanghaji. Ideme tam tento pondelok, aby sme odovzdali pasy na mongolskom veľvyslanectve. Potom sa budeme musieť vrátiť do Šanghaja asi mesiac potom, aby sme požiadali o naše ruské a kazašské víza.

Kozy na cestách Cestovné ústredie! Výskum, skyping, písanie … a udržiavanie hydratovaného!
Sme v kontakte s Key2Persiou týkajúcou sa nášho víza pre Irán. Tento vízový proces trvá dosť dlho. Ak/keď sme schválení pre vízum, agentúra nám pošle e-mailom „kód“ a vyberieme naše iránske vízum na ceste na vopred určenom veľvyslanectve. Toto je tvrdá časť, ktorá zisťuje, ktorá najlepšia krajina, ktorá si vyzdvihne toto vízum … Musíme si naplánovať dopredu a naplánovať tam, aby sme tam boli včas!

Ostatné víza sa budú musieť získať, keď sme na ceste.

(Akonáhle budeme mať všetky naše víza, pripravíme vízovú stránku na našej webovej stránke pre všetky tieto krajiny vrátane nákladov a kde môžete a nemôžete získať víza na cestách).

Kirgizsko je jedinou krajinou, ktorá nevyžaduje vízum. Všetky ostatné krajiny požadujú jednu, a ak vstupujete po súši, je potrebné ich získať vopred (môžete dostať morčacie vízum na hranici). Nezabudnite kontaktovať veľvyslanectvá krajín, do ktorých chcete vopred cestovať, aby ste zistili, čo budete potrebovať, aby ste ich poslali. Niektoré víza môžu trvať týždne, kým sa schválite, dajte si veľa času.

*** Majte na pamäti, že vízum je platné iba 3 mesiace, keď ho dostanete do pasu … takže sa v júni nepožiadajte o vízum, ak plánujete cestovať v októbri.

4. Nastavte dopravu.

Keďže žijeme v Číne, vstúpime do Mongolska po súši. Ideme na trans-mongolský vlak. Tento lístok je potrebné rezervovať vopred. Rezervujeme prostredníctvom agentúry CITS v Pekingu, ktorí boli veľmi nápomocní.

Pri nákupe, aby sme získali ruské vízum, budeme musieť mať dôkaz o preprave v krajine a von z krajiny a ubytovania, keď sme v Rusku. Spolupracujeme so skutočným Ruským, aby sme zistili, ktoré vlaky chceme rezervovať do krajiny a von z krajiny. Pravdepodobne budeme vo vlaku trans-Sibírsky … čo je vzrušujúce!

Pre nás je lietanie okolo Strednej Ázie príliš drahé … a bezpečnostné záznamy leteckých spoločností v tejto oblasti nie sú príliš upokojujúce! Budeme cestovať po zemi, ktoré sa nám napriek tomu páči.

Milujeme cestovanie vlakom

Či už vstupujete po zemi alebo vzduchom, budete si musieť rezervovať lístky. Pozrite sa na FARECompare.com, kde nájdete letové ponuky. Majte na pamäti, že ak vstúpite do Uzbekistanu vzduchom, musíte byť schopní získať vízum pri príchode na letisko. Po príchode však budete musieť mať pozvanie na pozvanie, aby ste ukázali imigračným úradníkom. Tento pozvanie je možné získať za približne 35 dolárov prostredníctvom Stan Tours.

Ak vstúpite do Tadžikistanu vzduchom, môžete pri príchode získať 30 -dňové vízum bez pozvánky.

5. Ubytovanie.

Naozaj si neradi rezervujeme naše izbyOveľa vopred, ale v nákupe, aby sme získali Rusko vízum, budeme musieť nechať rezervovať hotely/hostely pre náš pobyt v Rusku. Chystáme sa rezervovať izby prostredníctvom hostelworld.com a Booking.com.

Niektoré ubytovanie bude musieť byť rezervované vopred

6. Vyriešte peniaze.

Tieto krajiny nemajú stroje bankomatov, ktoré umožnia používanie debetnej karty našej banky. Je v poriadku používať v počítačoch kartu kreditných skóre, ale nie bankovú kartu (alebo tak sme si prečítali, aktualizujeme ju, keď budeme na zemi).

Máme MasterCard a práve sme požiadali o kartu skóre Visa Credit. Budeme mať tiež 3 000 USD, ktoré môžeme použiť na výmenu za miestnu menu, ktorú musíme kúpiť vopred v banke tu v Číne.

V Iráne budú naše kreditné karty a debetné karty zbytočné. Musíme priniesť dostatočné množstvo USD a eur na pokrytie nášho pobytu tu.

USD, kreditné skóre karty a miestna mena sú potrebné pre túto časť sveta

7. Získajte výstroj.

Táto časť sveta je úžasná pre trekking, kemping a rybolov. Dostali sme (alebo sme v procese nákupu) ľahký stan, spacáre, spiace rohože, trekkingové póly, tyč muškára, ľahký hrniec, taniere a príbory.

Už máme naše batohy, oblečenie, ktoré potrebujeme, našu súpravu prvej pomoci a elektroniku. Akonáhle budeme mať všetky naše vybavenie, zostavíme úplný zoznam toho, čo sa má zabaliť na cestu, ako je tento.

8. Získajte cestovné poistenie.

Mať cestovné poistenie je absolútne dôležité. Najmä pre túto časť sveta a najmä preto, že plánujeme vykonávať aktivity vo vysokých nadmorských výškach, trekking atď.

Vždy sme si rezervovali poistenie WorldNomads. Majú úžasné ceny, pokrytie a najlepšie na tom, že môžete zmeniť svoje poistenie online, keď ste na cestách – je to naozaj ľahké.

Plánovanie cesty po tejto časti sveta si vyžaduje oveľa viac plánovania, ako ísť do Ázie! Najväčším problémom je dostať víza vopred a zistiť, kde sa môžeme zvyšok dostať na cestu.

Všetky tieto informácie aktualizujeme, keď sme tam skutočne vonku, a budeme mať oveľa viac podrobností pre budúcich cestujúcich v Strednej Ázii!

tlaky procesu plánovania

Backpacking: Začiatok sekcie

Páči sa mi tento príspevok? Pripnúť!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na cestách je spolupracovníkom Amazonu a tiež pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To naznačuje, že zarobíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu a kúpite sa od týchto maloobchodníkov.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *