Recept na nájdenie štýlu fotografie

Vyrábate svoj štýl fotografie z mnohých rôznych ingrediencií. Od videokamery a šošoviek, ktoré používate, a osvetlenia a vašej farebnej palety až po predmety, ktoré si vyberiete, emócie, ktoré vyvolávajú a ako upravujete svoje fotografie. Všetci pridávajú recept na nájdenie štýlu fotografie.

Priniesol ti Olympus.

Všetky tieto ingrediencie sú na fotografiách všetkých, ale váš zreteľný mix bude receptom na váš vlastný štýl fotografie. Váš štýl fotografie rozpráva príbeh o tom, kto ste, a o príbehu vašej vízie prostredníctvom obrázkov, ktoré vytvoríte.

Neponáhľajte sa svojim štýlom

Keď začínate s fotografiou, je ťažké zistiť váš zreteľný štýl, ale takto by to malo byť.

Nenechajte sa ponáhľať, aby ste našli svoj fotografický štýl. Nemôžete to vynútiť. Vývoj si vyžaduje čas a často je to iba v spätnom pohľade, keď sa pozriete späť na svoje fotografie, že zistíte, že váš štýl sa už formoval.

Počas môjho nedávneho workshopu s Carlou Coulsonovou zdieľala svoj príbeh, keď zabalila všetko v Austrálii a presťahovala sa do Talianska, aby šla na fotografiu.

Jej štýl prišiel prakticky náhodou, keď strieľala zo srdca a fotografovala, ktoré milovala.

Fotografický štýl Carly predstavuje jej svet: Láska a emócie, pohyb, vášeň pre náboženskú ikonografiu, krásu a cestovanie, s dotykmi humoru a čiernobielej fotografie.

Nie je to niečo, čo by mohla vedome definovať na začiatku, ale teraz, keď sa pozrie späť, tak to opisuje.

Čo som našiel

Po tom, čo som strávil týždeň s Carlou streľbou v Taliansku, som skutočne cítil, že sa moja vízia rozvíja a aj keď na tom stále pracujem, vidím, že prvky, ktoré sa začínajú skutočne od seba vzdať svojich fotografií.

Môj štýl je ovplyvnený mojou láskou k začatiu rozhovorov s miestnymi obyvateľmi, keď idú po svojich každodenných rutinách. Moja vášeň pre vodu a pobrežie a moja láska k architektúre a moje oko pre detaily tiež zohrávajú obrovskú úlohu v mojom štýle.

Počas workshopu som diskutoval o Carle, o ktorej som sa potešil z rozhovorov oveľa viac ako o fotografiách, ktoré som urobil. Rád som hovoril taliansky a pomáhal ostatným uľahčovať ich fotografie, pretože som viac potešil príbehy.

Neskôr, keď som ukázala Carle moje fotografie, povedala mi, aby som sa neustále tlačil. Povedala, že som v tom okamihu, keď sa moje fotografie nezhodovali s mojím vkusom, ale mal som zručnosti na konverzáciu, takže som potreboval pokračovať.

Táto fotografia mojich nových priateľov v Monopoli v juhovýchodnom Taliansku je jednou z mojich preferovaných záberov všetkých čias-ale je to tiež len začiatok vývoja môjho nového štýlu fotografie. Mám ingrediencie pre svoj vlastný recept na osobný štýl. Musím sa stále miešať!

Pozrite sa na naše video tu na 3 návrhoch na rozvoj štýlu fotografie a pokračujte v čítaní, aby ste zistili svoj vlastný tajný recept na fotografiu.

Rovnako ako akýkoľvek dobrý recept, budete ho môcť ľahko prispôsobiť tak, aby vyhovoval vášmu štýlu fotografie, a posuniete svoju fotografiu na ďalšiu úroveň.

Recept na nájdenie štýlu fotografie

Ingrediencie v mojom štýle fotografie

-Moja videokamera-Olympus OM-D E-M5 Mark II

Je nevyhnutné, aby som nosil videokameru čokoľvek a milujem Olympus Om-D E-M5 Mark II. Je to kompaktná zrkadlová videokamera, ktorá mi umožňuje priblížiť sa a začať tieto rozhovory bez zastrašovania mojich predmetov.

Vintage vzhľad a dizajn videokamery upokojuje moje predmety a hoci to vyzerá malé, je rovnako výkonný ako veľký fotoaparát DSLR.

– Moje šošovky

Rád strieľam s hlavnými šošovkami a mojimi obľúbenými sú M.zuiko 25 mm f1.8 a M.zuiko 45 mm f1.8.

Pri streľbe ľudí zachytáva 45 mm najkrajšie farby bez toho, aby sa príliš priblížila a 25 mm je krásna na natáčanie celého príbehu.

Keď si nie som istý, čo budem strieľať, mojím mnohým dôveryhodným objektívom je objektív M.Zuiko 12 mm-40 mm F2,8. Toto je absolútny pracovný kôň šošovky a ja som ho vzal so sebou po celom Taliansku.

– rozhovory

Chcem vedieť oveľa viac ako len vizuálny príbeh a rád spoznávam ľudí. Znamená to, že mi môže trvať dlho, kým sa fotografujete, pretože som sa nakoniec chytil v dlhých rozhovoroch.

Je to ako keď som skončil s futbalovými zápasmi v Luigiho workshope alebo keď sme boli privedení do Flavia’s Kitchen, aby sme si mohli zahrať so svojím psom. Ale to sú spomienky, ktoré si vážim a ktoré som sa s vami pokúsil zachytiť a zdieľať.

– Nájdenie svetla

Nerád používam blesk, takže pre mňa prirodzené svetlo je miesto, kde je. Hľadám svetlo a sledujem ho, aby som získal najlepšie zábery. Nenechajte sa vystrašiť, aby ste požiadali svojich predmetov na premiestnenie tam, kde je svetlo, ako som to urobil s týmito mníškami.

– Voda

Či už sú to jazerá, rieky alebo pobrežie, voda je tam, kde ma nájdete. Všetky moje cesty zahŕňajú vodu a milujem príbehy ľudí pracujúcich okolo vody. Začal som chatovať s rybármi a tkáčmi a strávil som hodiny okolo pláže.

– Cestovanie

Cestovanie je určite moje PassiNa ale aj keď sme doma, snažím sa vidieť svoje vlastné rodné mesto s okom turistov. Dáva všetko svieži perspektívu.

Metóda na nájdenie štýlu fotografie

Teraz máte do svojej fotografie ingrediencie, musíte vedieť, čo s nimi skončiť. Tu je metóda na dokončenie vlastného receptu na štýl fotografie.

1. Strieľajte každý deň

Jediným spôsobom, ako prekonať túto bolestivú fázu rastu, je pokračovať v cvičení a natáčaní každodenných tréningov vaše oko.

2. Spoznajte svoj fotoaparát

Milujem, že so sebou beriem so sebou Olympus Om-D E-M5 Mark II všade, zapadá do mojej tašky. A počas tohto kurzu som natáčal úplne na manuálne. Akonáhle poznáte svoju videokameru a rozumiete funkciám, umožní vám zaostrenie späť do svojho predmetu a vašej vízii.

3. Self Kritika tvoja práca

Skontrolujem svoje fotografie na konci každého dňa, ale tiež by som sa rád vracal späť a zakaždým skontroloval fotografie, aby som videl rozvoj vášho štýlu. Nie je čas byť príliš vážny, ale len kritizovať svoju prácu s oveľa objektívnejším okom. Konštruktívnejším premýšľaním o svojej práci o svojej práci naďalej zlepšujete svoju fotografiu.

Nájdenie štýlu fotografie

Nemusíte ísť na druhú stranu sveta, aby ste našli svoj štýl fotografie, uistite sa, že vaša videokamera je každý deň vo vašej taške a vyberte ju, keď začnete s týmto rozhovorom a zaznamenáte tento príbeh.

Ira Glass, hostiteľ a producent tohto amerického života, má skvelý citát o rozprávaní príbehov prostredníctvom obrázkov.

V podstate hovorí, že váš vkus sa vyvíja pred vašim zručnostiam, takže sa vám môže skutočne nepáčiť prácu, ktorú vytvoríte, aby ste začali, pretože sa nezhoduje s vašim vkusom. A hoci je to bolestivé, musíte sa pretlačiť a pokračovať v tvorbe zlej práce, kým sa vaša zručnosť nezlepší, aby sa vytvorila práca, ktorá vyhovuje vášmu vkusu.

Tieto slová si vždy pamätám, keď prídem domov sklamaný z toho, čo som fotografoval, pretože môžete vylepšiť iba neustálu prax.

Pozrite sa na naše ďalšie správy o fotografii tu pre oveľa viac inšpirácie, aby ste pomohli s vašou fotografickou cestou:

Tipy na cestovnú fotografiu

Ako nájsť svoju fotografiu víziu

A nezabudnite sa pozrieť na Olympus hashtag #Olympusinspirované na sociálnych médiách, aby ste inšpirovali niektorých vážne talentovaných fotografov.

Aké sú ingrediencie vo vašom fotografickom štýle?

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *