Entertainment

Dokážete starnúť riesling a čo je to vertikálne ochutnávka? Múzeum vydania z Howard Park Wines, WA

Crisp, Lively, Flinty and Staninghing. To, ako aj vtipná fľaša v tvare je to, čo sa týka mysle, keď veríte v Riesling. Čo sa však vyskytuje, keď si jednu položíte niekoľko rokov? Naša najlepšia odpoveď: Vyžadujete vertikálne ochutnávku!

Keď sa to týka starnúcich vín, uložte ich do nejakého podzemného denníka, aby ste zhromaždili prach a vyzerali oveľa drahšie, zvyčajne je to červené víno.

A to je dosť fér. Keď je vo fľaši, veľa bieleho bieleho vína sa s časom nezlepší alebo upravuje. Existuje však pár.

Semillon robí mimoriadne veci po niekoľkých rokoch pivnice a zakladá dubové príchute, ktoré tam neboli v mladosti.

Ale Riesling sa tiež transformuje, ak ho necháte na chvíľu odpočívať. Tieto ostré príchute sa vyrovnajú, ako aj keď stále existuje nanášanie chrumka a jas na víno, štruktúru, orech, orechy, med, ako aj slamené tóny.

Najlepšou metódou, ako si skutočne všimnúť tieto rozdiely, ako aj úpravy, je mať vertikálnu ochutnávku.

Čo je to vertikálne ochutnávka bieleho vína?

Existujú tri primárne spôsoby ochutnávky bieleho vína, ako aj z nich má svoj vlastný účel.

Keď vidíte dvere pivnice, pravdepodobne vyskúšate rôzne odrody z toho istého vinohradu. Takto získate koncept produktov vinárstva s cieľom ich získať. Je to veľká zábava.

Horizontálna ochutnávka je miestom, kde ochutnáte rôzne vína z presne tej istej oblasti, ako aj vintage, ako aj rovnaký rozsah, ale aj od rôznych viníc.

Jeden z nich sme urobili v Hunter Valley, aby sme porovnali ich najlepší Shiraz z legendárneho ročníka v roku 2014 proti Penfolds Grange z toho istého roku. To bola vynikajúca zábava.

Ale vertikálne ochutnávka nie je ničím fascinujúce.

Vertikálne ochutnávka vám umožňuje zažiť dopady času na celý rad bieleho vína z presne toho istého vinice – v skutočnosti z presne rovnakých viniča. V podstate cestujete čas.

A keďže môžete skutočne starnúť iba vysoko kvalitné víno, vertikálne ochutnávka vám aspoň zaručí pitie skutočne špičkových vecí.

Howard Park Wines – rýchle intro

V srdci najväčšej austrálskej oblasti bieleho vína-vynikajúceho južného-je subregión s názvom Instalt Barker. Howard Park Wines začal tu v roku 1986, iba rastúci riesling, ako aj hrozno Cabernet.

Howard Park zvažuje, že šírenie krídiel do prestížnej oblasti Margaret River v WA, kde sú pivničné dvere, avšak jeho duša, história a väčšina viniča sú stále vo vynikajúcom južnom juhozápadnom západe západnej Austrálie, asi 50 km. severne od Albany.

Howard Park Riesling, ako aj program vydania múzea

Mám pocit, že ma Howard Park Wines skutočne chápe. Rozumejú, že sa mi nedá dôverovať. Skutočne sa snažím starnúť čo najviac bieleho vína, ale namiesto toho ho nejako nakoniec napím!

Variety múzea Howard Park ma zachraňuje pred sebou tým, že držím víno, starnúce v najlepších podmienkach pivnice a potom ho uvoľní, keď má aspoň možnosť urobiť svoju vec.

Z tohto dôvodu sa nám podarilo porovnať tri rôzne ročníky výnimočných inštalácií Howard Park Barker Rieslings vo vertikálnej ochutnávke bez toho, aby ich roky mali mať v našom dome.

Vertikálne ochutnávka inštalácie Barker Riesling Howard Park Wines

Howard Park Install Barker Riesling 2019

Začínajúc „kontrolou“ – najnovším ročníkom z týchto troch – tento rok 2019 Riesling ukazuje všetky náznaky spritátne mladého vína. Ľahké ekologické farby sa zhodujú s ekologickým jablkom, ako aj s limetkovými arómami, ako aj podnebia sú jasné aj citrusové.

Táto ochranná známka tu je stále zakladaná, avšak svieže suché tóny Nashi hrušky, ako aj veľa základnej štruktúry ukazujú prísľub bieleho vína, ktorý sa tak dobre vytvorí s perspektívou v oblasti pivnice 20 rokov.

34 dolárov RRP zo všetkých skvelých fliaš na vnútroštátnej úrovni

Howard Park Install Barker Riesling 2014 Múzeum Múzeum

Tieto zelenkavé tóny, ktoré sme videli v roku 2019, sa prehĺbili, ako aj jasné jablko, ako aj citrusy boli nahradené kameňom a hlbšou ovocnosťou.

Živá štruktúra, ako aj kyslosť bieleho vína je stále tam, ale tiež sme objavili bohatstvo, ako aj dĺžku minerálií, ktorá tam nebola v mladšom víne. Rovnako je orechová – takmer pralinná – v dochuti.

Toto biele víno bude naďalej napredovať o ďalších 10-15 rokov v pivnici.

41 dolárov RRP

Howard Park Install Barker Riesling 2013 Múzeum Múzeum

Čo robí rozdiel za rok. S týmto vínom absolútne napredovali. Možno to boli o niečo horúce, sušičové podmienky v roku 2013, existujú však jasnejšie náznaky nugat nuttiness a karamelutu.

Citrusová jednotka, ktorú sme pozorovali v roku 2019, skončila oveľa viac citrónovou tvarohou, aj keď tu stále existuje solídna chrbtica kyslosti, ktorá sa tu krásne drží. Flinty Notes sú tiež prevládajúce, ako aj nohy na tomto bielom víne pokračujú navždy.

A podľa Howarda Parku je stále priestor na manévrovanie, s navrhovanými 10-15 rokmi oveľa viac pivnice pre extrémne jednotlivca medzi nami.

41 dolárov RRP

Ale presne aké skvelé sú Howard Park Rieslings?

Dovoľte mi to povedať týmto spôsobom. Keď sme prevádzkovali sériu Bieleho vína mesiaca na rôznych odrodách, mali sme návrhy od Svätých White Wine – moji významní dobrí priatelia Peter, Andrew a Paul.

Rieslings Howard Park bol v zozname najvyšších stupňov sv. Pavla.

Po pravde povedané, Paul nás predstavil príťažlivosti oslňujúceho rieslingu, ako aj všetkej jeho minerálnosť, štruktúru a vibrácie. Bola späť v júli 2013 v reštaurácii na Manhattane s zoznamom bieleho vína, ktorý vyvinul Tolstoy.

Paul si nejako vybral biele víno z toho tema, ktorý stále pamätáme dnes, takže jeho návrh na Howard Park drží váhu.

Páči sa mi program vydania múzea Howard Park, ktorý každoročne zadržiava časť svojich vín, aby pomohol ľuďom zažiť biele víno, ako to znamenali tvorcovia.

Je to zďaleka jednoducho produktom márnosti, je to cieľ zvýšiť biele víno, ktoré chápe ako celok.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *