Entertainment

Salt Lake City je chladnejšie, ako veríte

Zverejnené: 22/22/21 | 22. júna 2021

Salt Lake City ma nikdy neoslovil.

Fantastické mesto Salt Lake City, ako bolo pôvodne známe, bola založená na pozemku Shoshone, ktorá bola pôvodne známa, bola svätyňou pre Mormonov, ktorí sa zaoberajú prenasledovaním späť na východ. V tom čase sa to (a špecifikácia, že teraz telefonujeme Utah), našli mimo oficiálnu americkú hranicu, takže Mormons by mohol robiť všetko, čo sa im páčilo.

Miesto mesta vybral zakladateľ cirkvi Brigham Young, o ktorom sa uvádza, že videl údolie vo vízii. Zatiaľ čo v oblasti už žili domorodci, vypuknutie osýp, ktoré priniesli Mormons, ich v podstate vymazali v priebehu prvého roku. Prežívajúci domorodci však napriek tomu pomáhali osadníkom, ako aj zmeny života v tejto oblasti.

Počas 18. storočia mesto okrem tých, ktorí prenasledovali zlatú horúcu, okrem tých, ktorí prenasledovali zlatý zhon. V priebehu niekoľkých desaťročí bol Salt Lake City jedným z najľudnatejších miest na americkom západe. V súčasnosti je mesto hlavným uzlom letového terminálu, stále centrom kostola LDS, ako aj menej ťažby, ako aj oveľa viac technológie starostlivosti o zdravie a wellness!

Keď som vyrástol v Novej Anglicku, môj pohľad na Utah bol: „Pekný štát, prečo by som sa však chcel chcieť stretávať s únavnými mormónmi?“

Čím starší som však dostal, tým menej som sa stal. Súčasťou cestovania je ťažké vaše vopred pochopené predstavy o miestach, ako aj o ľuďoch. Nemôžete to urobiť s „Prečo by som sa obťažoval udržiavať postoj polohy?“ Páči sa mi objavovať, že sa o nich mýlim. Čím viac ste zle, tým viac budete pestovať.

Môj pohľad na miesta je „Prečo by som tam nechcel ísť?!“

V priebehu rokov som počul šepot, že Salt Lake City je skutočne úžasné, ako aj na statkovom mieste, ktoré si predstavujeme.

Takže na mojom poslednom výlete som sa rozhodol tráviť tam veľa času. Chcel som pochopiť, či to bolo také úžasné, ako hovoria ľudia. Bolo to skutočne „ďalší Austin“?

Skutočne ma oslovila blízkosť mesta, ako aj množstvo národných parkov. Rovnako ako som sa dozvedel o tom, ako sa uvoľníte neustále obmedzenia alkoholu, pretože v polovici 20. storočia sa mikropivovary objavujú vľavo aj vpravo. Navyše, vďaka svojim lacným nákladom na bývanie, ako aj veľkému letisku, sa tam v posledných rokoch presťahovalo veľa mladých ľudí.

Za posledné desaťročie vzrástla populácia Utahu o viac ako 18%. Mnohé z týchto ľudí sa usadili v SLC, kde je 72% jej populácie menej ako 44 rokov.

Takže, drahí čitatelia, môžem overiť, že áno, Salt Lake City je určite v pohode. Objavil som toľko, že sa mi to páči.

A som si úplne vedomý, že je mimoriadne klišé pre spisovateľa cestovného ruchu, aby povedal: „Išiel som do cieľa X, rovnako ako to bolo úžasné, ako aj hip a iné!“ akoby som to našla úplne prvá osoba. Alebo to miesto, pretože je iné ako to, čo sa mi páči, nemôže byť samo o sebe úžasné.

Chápem, že som neskoro zložil presne to, ako sa zmenilo Salt Lake.

Hovorím, že som nikdy neposkytol mesto, ktorému som veľmi neveril tak dobre, ako som sa teraz kopal za to, že som to neurobil. Nerobte moju chybu. Neprirodzenosť mládeže, hm?

Čo sa mi na tomto mieste páčilo?

Má tiež prekvapivo robustnú umeleckú scénu. Downtown, objavíte skvelé ponuky umeleckých galérií, kolektívov, štýlových štúdií, ako aj múzeí, vrátane Utah Museum of Fine Arts, ako aj múzea súčasného umenia v Utahu. Nečakal som, že mesto tak ponorené v umení.

A pivovarská scéna, aj keď nie taká robustná ako v Austine alebo Portlande, bola oveľa väčšia, ako som si myslel. V SLC je prakticky dvadsať, nepočítajúc taproty, ktoré tiež bodujú centrum mesta. Bol som skutočne zvedavý na vývoj scény piva tu, pretože stále existujú veľké obmedzenia – pivovary nemôžu slúžiť alkoholu nad 5% na kohútiku, ako aj zmiešané nápoje sú určené (tu nie je úplne bezplatné nalievanie) – je potrebný celý rad licencií. Reštaurácie, ktoré podávajú alkohol, potrebujú patrónov na nákup potravín (iba 30% ich predaja môže pochádzať z alkoholu, takže pri pití je objednávanie jedla). Bary by tiež mali slúžiť aj na jedlo, aj keď sa to obišlo tým, že sa na Nachos účtuje 100 dolárov, len aby sa dodržiaval zákon; Barman uviedol, že ju kúpil iba jedna osoba.

Ale blízkosť Salt Lake City k vonku bola to, čo ma skutočne obrátilo na miesto – rovnako ako obrovský dôvod, prečo sa tu tak veľa ľudí pohybuje. Či už na pár hodín alebo celý deň, je jednoduché ísť z vášho domu, ako aj do prírody, pretože ste blízko mnohých hôr, lyžiarskych oblastí a národných parkov. Navyše, z mesta, môžete chodiť alebo bicyklovať rôzne trate do okolitých kopcov; Strávil som niekoľko hodín pešou turistickou cestou v blízkosti Statehouse.

To, čo ma s najväčšou pravdepodobnosťou najviac vyhrala, boli, samozrejme, ľudia. omnoho viac, jaT bola skúsenosť s nimi, ktorá bude mojou mnohými dlhotrvajúcimi spomienkami z mojej návštevy. Zatiaľ čo v pivovare, moji kamaráti, ako aj ja, som poskytoval stôl skupine ľudí, keď jeden z nich uviedol: „Ste kočovník Matt?“

V reakcii na kladnú verziu nás neskôr pozvala na oslavu domov. Moji kamaráti sa necítili, ako by som im však povedal, že pôjdem.

Takže po večeri som išiel na veľkú staromódnu domácu párty. Tam som uspokojil niekoľko nových soľných lakerov: mladí ľudia, ktorí sa presťahovali z rôznych častí krajiny do práce, a boli priťahovaní k lacným nákladom na bývanie v meste, ako aj blízkosť k horám. Bol som na domácej oslave s 25-ročnými a tiež veľmi zábavnými. Všetci bovali v susedstve cukru, ktorá je plná dvadsiatich, štýlových barov, ako aj reštaurácií bedier. To je nová „horúca“ oblasť mesta.

Stále som sa veľa nezažil v Salt Lake City. Početné miesta boli stále zatvorené kvôli Covidovi (prekvapivo mali Mormons najprísnejšie politiky a zdalo sa, že utajejúc a sociálne dištancie oveľa vážnejšie ako ostatní občanov mesta). Početné umelecké galérie boli v obmedzených hodinách, zveril som dlhý zoznam pivovarov, ako aj reštaurácií, ktoré ešte stále môžem navštíviť, rovnako ako som určite neurobil toľko turistiky, ako som si želal (nikdy to neurobím).

Ale SLC je v skutočnosti veľmi úžasná. Práve tu objavíte mesto plné skvelého piva, fantastické reštaurácie, skvelé ponuky turistiky, ako aj mimo športových príležitostí, ako aj teplých a príjemných ľudí. Je to určite „hore aj prichádzajúce mesto“, ale pravdepodobne desať rokov od skutočne „ďalšieho Austina“.

Ak ste, rovnako ako ja, neverili, že tam pôjdete, teraz je čas na úpravu vašej mysle.

Zarezervujte si cestu do Spojených štátov: logistické návrhy a triky
Zarezervujte si svoj let
Použite SkyScanner alebo Momondo na objavenie lacného letu. Sú to moje dva preferované motory prehliadania, pretože prezerajú stránky, ako aj letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy pochopíte, že žiadny kameň nezostane nezostáva. Začnite s Skyscannerom najskôr, aj keď majú najvýznamnejší dosah!

Zarezervujte si ubytovanie
Svoju hostel si môžete rezervovať s Hostelworld, pretože majú najvýznamnejšie akcie, ako aj najlepšie ponuky. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, využívajte Booking.com, pretože neustále vracajú najdostupnejšie sadzby pre penzióny, ako aj lacné hotely.

Nepamätáte si cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás bude chrániť pred chorobou, zranením, krádežou a zrušením. Je to rozsiahla bezpečnosť v situácii, čokoľvek sa pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho v minulosti musel mnohokrát využívať. Moje preferované podnikanie, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Bezpečnostné krídlo (pre všetkých pod 70)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie repatriácie)

Hľadáte to najlepšie podnikanie, s ktorým môžete ušetriť peniaze?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete to najlepšie podnikanie, ktoré môžete využiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré využívam na ušetrite peniaze, keď som na ceste. Ušetrite vám peniaze, keď budete cestovať.

Potrebujete pre svoj výlet ekonomický RV?
Rvshare vám umožňuje prenajať RV od osobných jednotlivcov po celej krajine, čím vám v tomto procese ušetrí veľa peňazí. Je to ako Airbnb pre RVS.

Chcete oveľa viac informácií o Spojených štátoch?
Nezabudnite ísť k nášmu robustnému cieľovému sprievodcovi v USA, kde nájdete oveľa viac tipov na plánovanie!

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *